Vrijwilligers bestrijden de 'rode haan' Wieringermeer is er een brandweer man omgekomen. Zijn naam staat op een herdenkingszuil in Arnhem. Als eerbetoon werden tijdens de herden king in Arnhem twee stralen gericht die elkaar op tien meter hoogte treffen. Daarmee werd een ereboog gevormd. De brandweer doet er veel aan om vrijwilligers te werven. Zo zijn er tij dens 'Wieringerwerf op Wielen' enkele keren demonstraties gegeven en was de brandweer in Middenmeer tijdens de Havenfeesten actief. Dat de mannen goed werk verrichten, blijkt wel uit het feit dat meerdere mannen geridderd zijn voor hun verdiensten. De tijden veranderen, de bluswagens worden steeds beter en de manschappen worden versterkt met vrouwen. Ieder een kan bij de brandweer - het maakt niet uit hoe je bent en wie je bent, de hulp is hard nodig. Ze zitten zelfs op Facebook. Ook de brandweer gaat met de tijd mee op 1 januari 1982 in de vlammen op. Het was bizar dat er in zeven jaar vijf hotelbranden waren. Maar niet alleen boerderijen en hotels brandden uit, ook auto's. Schoorsteenbrandjes die op tijd geblust werden. Aan de Brinkweg in Wieringerwerf heeft de brandweer het huis niet kunnen redden en brandde geheel af. Andere taken brandweer De brandweer is niet alleen bezig met blussen van branden maar is ook be hulpzaam bij ongelukken of het redden van dieren uit een boom of sloot. De manschappen worden goed opgeleid en zijn allen in staat om hun mannetje te staan bij calamiteiten. Ze zijn in staat om slachtoffers uit hun benarde positie te bevrijden bij auto-ongelukken. Ook bij extra bizarre gebeurtenissen zoals bij de windhoos van afgelopen zomer staan ze paraat om te assisteren. In de hele geschiedenis van de brandweer De bekende boerderijbrand van de Koningin Emmahoeve in Slootdorp (25 januari 1986). Deze was net gerenoveerd en brandde bijna helemaal af. 23ste jaargang 2015/3, nummer 72

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2015 | | pagina 12