Genootschap bouwt aan nieuwe website Historisch Genootschap Wieringermeer Anita Blijdorp De digitale wereld, we kunnen niet meer zon der! Deze Kroniek ziet er prachtig uit dankzij de miljarden bits, bytes en pixels die schuil gaan achter de verhalen en foto's in ons vereni gingsblad. Ook een aantrekkelijke website is een must voor onze vereniging. De komende maanden werken we aan een geheel nieuwe site wieringermeergeschiedenis.nl. Nu zult u denken onze vereniging heeft toch al een website? Ja, dat klopt. Maar er zitten toch wat haken en ogen aan het huidige beheer systeem. De werkgroep webbeheer heeft goed om zich heen gekeken en verschillende opties naast elkaar gelegd. Bedrijfszekerheid, een aantrekkelijke vormgeving en een vriendelijk beheersysteem (we kiezen voor het cms WordPress) staan op ons wensenlijstje. De nieuwe website wordt ontwikkeld in samen werking met Drukkerij Gerja. Een leuk weetje: domeinnaam wieringermeer.nl is door Hollands Kroon overgedragen aan het Genootschap. Wie straks in zoekmachines onze poldernaam intikt, krijgt onze verenigingssite bovenaan in het rijtje zoekresultaten. Voor wie is de nieuwe site bedoeld? Wat voor informatie zoeken historisch geïnteresseer den? Welke rubrieken staan er straks op de nieuwe site? Door een groep van 15 vrijwilligers is al het nodige denkwerk verricht Tijdens de ontwikkelfase zullen we regelmatig feedback vragen. Natuurlijk moet de site een vindplek zijn voor verenigingszaken: activiteiten, mededelingen van het bestuur, openingstijden van het Genootschapshuis, etcetera. Geïnteresseerden in de geschiedenis van de Wieringermeer (denk aan historici, studenten en uzelf), kunnen straks makkelijker achterhalen wat er zoal in archief en bibliotheek te vinden is. De digitale Beeldbank en Objecten- bank komen terug, evenals de rubrieken Verhalen en Monumenten. Ook aan bezoekers van onze polder wordt gedacht. We gaan aan de slag, ons streven is om nog in 2015 de nieuwe site te lanceren. Webredactie zoekt versterking Wie o wie durft de uitdaging aan? Wij zoeken uitbreiding voor de webredactie. Kennis van WordPress is meegenomen, geen vereiste. Iedereen kan dit leren. Aanmelden kan bij Anita Blijdorp, anitablijdorp@gmail.com Historisch Genootschap De huidige website 23ste jaargang 2015/2, nummer 71

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2015 | | pagina 9