Gehouden Genootschapsactiviteiten De opening van de Cultuurschuur en de tentoonstelling '70 jaar later' 17 april werd de Cultuurschuur officieel geopend. Het was een prachtige dag, waarop de onderwaterzetting van 70 jaar geleden werd herdacht. Het was een sa menspel tussen het Genootschap en de Cultuurschuur. De voorzitter herinnerde aan de spannende tijd en gevolgen van de inundatie op 17 april 1945. Precies op de tijd dat toen de bommen ontploften ging nu via de luidsprekers eenzelfde geluid de ruimte in. Prachtige muziek begeleidde de inundatiepijlmarkering omhoog. Dit was zeer indrukwek kend. In de theaterzaal werden diverse cadeaus overhandigd. Ooit heeft er een zwaan in de hal van het gemeentehuis gestaan en nu werd er een nieuwe opgezette zwaan aangeboden door de familie Lont. Men is ook op zoek naar een pauw, deze zou ook in de hal hebben gestaan. De tentoonstelling 70 jaar later van het Genootschap trok grote belangstelling. Er waren foto's te zien van de onderwaterzetting, twee schilderijen met dat thema van dokter Tamsma, de voormalige huisarts uit Wieringerwerf, en een aantal gebreide schilderijen met als thema 'de ontwik keling van onze woonomgeving, de Wieringermeer'. Onder leiding van Emma Bischoff Tulleken zijn deze kunstbreiwerken tot stand gekomen. De schilderijen zijn van Hennie Groot, Marianne Klaver, Gree Wijngaarden, Ria Versluys, Frederick Ruiter, Betty Andringa en Emma Bischoff Tulleken. Vrijwilligersmiddag Als dank voor het vele werk dat de vele vrijwilligers hebben gedaan en nog altijd doen, bood het bestuur van het Genootschap een gezellige middag aan op zaterdag 30 mei. In de Theaterzaal van de Cultuurschuur werden de vrij willigers onthaald op koffie en gebak. Er waren enkele sprekers die vertelden over hun bijdrage aan het Genootschap. De secretaris van de Cultuurschuur, Siep Hoeksma, had een verrassing voor het Genootschap: een kist vol met bouw- monsters van het voormalige raadhuis. Voorzitter Rein Koolen was hier zeer blij mee. Weer een stuk geschiedenis om te bewaren. Na een borreltje en bezich tiging van de inhoud van de kist en de vele foto's die waren tentoongesteld gin gen de vrijwilligers weer huiswaarts -fTlMli I i i Gebreide schilderijen: Kassen aan Wagenpad (l) door Marianne Klaver en Gezicht vanaf Wagenpad/ Medemblikker- weg (r) door Hennie Groot. Foto's Ina Hoogenbosch-Glas 23ste jaargang 2015/2, nummer 71

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2015 | | pagina 43