Van Doorn had ook boer moeten wordendat was toentertijd zo, maar het was niets voor hem Gehouden Genootschapsactiviteiten Themamiddag Willem van Doorn De eerste themamiddag in de Cul- tuurschuur was op 16 mei. Het was een goed bezochte middag. Gast was Willem van Doorn die vertelde over het leven na de Tweede Wereldoorlog. Hij verontschuldigde zich voor zijn baard en lange haar. Zijn verschijning, die het meeste weghad van die van een gepensi oneerde hippie, was vereist vanwege een rol die Van Doorn binnenkort zou spe len in een toneelstuk van Shakespeare. Willem van Doorn nam veertig jaar lang grondmonsters door heel Noord-Holland. Ook voetbalvel den, weilanden en graskuilen bemonsterde hij. Hij vertelde over de veranderingen in de landbouw. Het moet steeds maar groter. Hierdoor haken er veel boeren af. Hij vertelde op een vrolijke wijze over zijn jeugd. Zijn vader en grootvader waren kleine boertjes/tuinders met 12 koeien en 14 gewassen. Het bouwplan, bestaande uit onder andere grauwe erwten, vlas, lijnzaad, blauwmaanzaad en cichorei, werd nog in een schriftje met liniaal getekend. Deze gewassen zijn nu bijna verdwenen. Van Doorn had ook boer moeten worden, dat was toentertijd zo, maar het was niets voor hem. Het landschap veranderde enorm, koeien ble ven binnen en er kwamen veel meer cultuurgebieden. Van Doorns tienerjaren lagen in het begin van de jaren zestig. Zijn herinne ringen aan de begrafenis van koningin Wilhelmina en het stiekem luisteren naar de radio, waren een herkenning voor velen. De gitaar werd ook ter hand genomen en hij speelde nog even een stukje rock- 'n-roll uit die tijd. Over het geloof en de ge loofsverschillen noem de hij veel herkenbare situaties. Met een grap en een grol, maar ook met serieuzere voorbeelden, was de middag zo om. Willem van Doorn had nog wel uren kunnen vertellen, maar daar stak de voorzitter een stokje voor. Willem van Doorn 23ste jaargang 2015/2, nummer 71

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2015 | | pagina 42