Over dokter Hoogkamer gaan veel anekdotes rond. Hij was een prima huisartsmaar niet iedereen kon zijn humor waarderen Straatnamenrubriek In 1934 liet dokter Hoogkamer een ruim huis met praktijkruim te bouwen aan de Brugstraat in Midden- meer. Naast zijn werk als huisarts, bekleedde hij nog diverse andere functies. Hij was onder andere directeur van de Boerenleenbank, adviseur voor de kruisverenigingen en de wijkverpleging, voorzitter van de Oranjevereniging, voorzitter van de Buitengewone Vrijwillige Landstorm, diverse feestcom missies, bescherm heer van de muziek vereniging Soli Deo Gloria, en nog veel meer. Hij was een vereni gingsmens. Ook ging hij elk jaar mee met het bejaarden reisje, 'monumen tenzorg' zei hij. 'krijtstreep', een vrouw in klederdracht 'speldenkussen'. Zijn optreden was soms laconiek, maar zeer doeltreffend. Zo viel er eens een werkman van de hooistapel. Dokter erbij gehaald, die bekeek de geschrok ken man en zei na onderzoek: 'Hier heb je een sigaret en nu weer aan het werk.' Tijdens de oorlog werd in opdracht van de Duitsers op de Van Bemmelenhoeve tabak gekweekt. Monsters hiervan werden naar Hoorn gestuurd ter keuring. Deze monsters kwamen dan weer terug naar de Van Bemmelenhoeve. Dokter Hoogkamer zag deze potten tabak staan en vroeg aan Schipper: 'Jij rookt toch niet?' Voordat Schipper kon antwoorden zei hij: 'Dan neem ik die mee!' Over dokter Hoogkamer gaan veel anekdotes rond. Hij was een prima huisarts, maar niet iedereen kon zijn humor waarderen. Hij kwam vaak nog al bot over. 'Ik had jou met waswater en al weg moeten gooien', was een van zijn uitspraken. Ook gaf hij graag bijnamen. Zijn slan ke assistente noemde hij bijvoorbeeld Op 29 juni 1963 ston den bijna 900 mensen in de rij om afscheid te nemen van hun huis arts. Zij konden bij die gelegenheid tevens kennismaken met zijn opvolger, dokter Plas. De Wieringermeerbode schreef over dokter Hoogkamer: 'Het was een man met een gouden hart, een grote sociale bewogenheid, een goed mensenkenner, een geboren arts. Daarenboven een eenvoudig mens.' Jammer genoeg heeft hij niet lang van zijn welverdiende rust in een bungalow in Maarn kunnen genieten, want in 1966 overleed hij Dokter Hoogkamer 23ste jaargang 2015/2, nummer 71

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2015 | | pagina 39