De Dijken Ingebracht en uitgelicht Collega's zijn in die jaren onder ande ren Sietse Wolters, Roel Nieuweboer (timmerman), Lammert Bugel (stra tenmaker), Willem Hoes, Tonny Geers en Lammert Kiewiet - de bode met zijn zwarte pet en zilvergrijze haar eronder. Het ophalen van huisvuil was ook onderdeel van de functie, zwaar werk was het om de zware vuilnisemmers boven je macht op de gemeentewagen te tillen. De centrale, altijd smeulende, vuilstort voor de Wieringermeer lag toen aan de Zeugweg, tegenover de boerderij van Van der Velde. Ook had elk dorp in die jaren een eigen, kleine stortplaats en daar dook de stoofpan op. Faber vond hem op de Middenmeerse stort, gelegen achter de woning van de markante Dokter Hoogkamer. Vroeger, toen er nog geen centrale verwarming was, werd de houten stoof gevuld met kolen die wa ren opgewarmd in een stoofpan. Deze, door Faber meermalen opgepoetste ko peren versie van een stoofpan - 'Man, ik moest zo veel koper poetsen, vooral ook bij de brandweer' -, is misschien door de dokter daar zelf wel neergegooid, zo denkt Faber. Jarenlang stond de stoofpan 'te pronk' in de woonkamer, toen het daar wat vol werd, verdween hij in een kast. De verhuizing van het Genootschap naar de Cultuurschuur was voor Faber een mooi moment om hem aan het Genootschap te schenken. 'Een speciaal dingetje dat het Genootschap waar schijnlijk nooit weer krijgt', denkt hij. Het zware werk bij de vuilniswagen maakt dat Faber in 1973 maar wat graag gebruik maakt van de VUT-regeling, 'De gouden jaren braken daarna aan'. En inmiddels woont hij al 27 jaar tot vol le tevredenheid in een mooi aangepaste woning aan de Zeeaster in Middenmeer. Hij betreurt het dat velen van zijn gene ratie al zijn weggevallen, steeds minder kan hij over de geschiedenis praten. We spreken af dat we hem eens ophalen voor de wekelijkse inloopmiddag bij het Genootschap in de Cultuur- schuur. Medebezoekers zullen dan vrijwel zeker aan zijn lippen hangen 23ste jaargang 2015/2, nummer 71

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2015 | | pagina 29