dus werd dansschool Jack en Tiny Smit, bijgestaan door assistente Puck, uitgenodigd danslessen te geven in Middenmeer. Deze lessen mocht je volgen als je minimaal zestien jaar en zeven maanden oud was. De dansavon den waren altijd gezellig, dus zo onge veer alle katholieke jongeren waren er aanwezig. In de eerste jaren had je een pasje nodig. De avonden begonnen om half acht en eindigden om elf uur. We waren dus op tijd thuis. Ook het carnaval in de polder is voort gekomen uit de afdeling dans. Enkele jongeren van Limburgse en Brabantse afkomst wisten hoe carnaval gevierd moest worden. De eerste jaren werd het alleen op de zondagavond gevierd, maar langzamerhand kwam er steeds een dag bij, zodat we nu vijf dagen carnaval kunnen vieren. Tijden veranderen en de jongeren zoeken nu andere vormen van vrije tijdsbesteding, maar de inzet van velen maakten de polder in de beginjaren tot een plaats waar het plezierig leven was Voor de dames werd een handbalver eniging opgericht. Dat deze succesvol was blijkt wel uit het feit dat in juni 1953 drie teams kampioen werden: het eerste, het tweede en dat van de aspiranten. Ook een zaalhandbalclub nam deel aan de competitie. De toneelafdeling gaf tweemaal per jaar een uitvoering. Dit clubje bestond uit een kleine groep enthousiaste, goede spelers. Er werden niet alleen blijspe len opgevoerd. Veel ouderen zullen zich ongetwijfeld nog herinneren hoe Piet Koenraadt het Belgische mannetje Suuske Perdaems tot leven bracht. En na afloop van de toneelavonden werd er nog een uurtje gedanst. De dansavonden waren altijd een enorm succes. Vanaf je zeventiende mocht je erheen. De muziek kwam van bandjes uit de omgeving, die steeds drie nummers achter elkaar speelden. Er werd niet geschuifeld, nee, we dansten echt figuren. Dit moest natuurlijk wel eerst geleerd worden, Verenigingsleven in de polder Dansschool Smit, 1957 Zittend v.l.n.r.: Kees Boogers, Antoinet Temmerman, Bertus de Bond, Annie Huibreghts, Theo van Schagen, Annie Bosman, Harry de Bond, Thecla Amsing. Staand v.l.n.r.: Jack Smit, dansleraar. Marga Giessen, Anton Zijlmans, Ria Knook, Ted Scholten, Joke van Schaik, Jan Rasing, Lenie Geers, Frits Amsing, Annie Jansen, Ad van Oers, assistente Puck. 23ste jaargang 2015/2, nummer 71

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2015 | | pagina 19