DWO(W) De 2de prijs is voor het Joodsch Werkdorp, de 3de prijs is voor MFC 2 en de 4de voor Succes 2. Na de prijsuitrei king in Hotel Smit door de heer Vos is er bal na. Entree 35 cent. Daarna nemen de activiteiten van de club af. Het is oorlog en de leden lopen de kans opgepakt te worden voor tewerkstelling in Duitsland. Na 15 maart 1941 wordt er geen competitie meer gespeeld. Tot in de beginjaren vijftig zullen de gevolgen van oorlog en onderwaterzetting doorwerken. Er is in de polder geen zaal te huur en het veld verkeert in een deplorabele staat. Dan beleggen de voetballers een vergadering op het 'oude land' in café Droog in Kolhorn. Daar wordt voor de derde keer een vereniging opgericht met de naam Flevo. Het is 20 juni 1946. Op dit moment telt Flevo 280 leden. De vereniging heeft vier seniorenelftallen, waaronder één damesteam, en zestien juniorenelftallen, waaronder vier damesteams. De toekomst ziet er voor Flevo rooskleurig uit Lenie Visser-Geers Tot ver in de jaren zestig was het gemengde huwelijk een schrikbeeld voor de geestelijk leiders. Eén van de middelen om dit te voorkomen was een sterk verzuild verenigingsleven. Na de onderwaterzetting was een aantal Wieringermeerders in Winkel geëvacueerd. In de zomer 1946 richtten zij een rooms-katholieke dames- en herenontspanningsvereniging op met als naam DWO: Door Water Ontstaan. Begonnen werd met een korfbalclub en een toneelvereniging. Nadat de bewoners omstreeks 1948 waren teruggekeerd naar de Wieringermeer, werd de vereniging uitgebreid met afdelingen handbal, dans, turnen, volleybal en voetbal. De afkorting DWO stond nu voor: Door Wilskracht Overwinnen. Het duurde nog tot 20 juni 1951, voordat de voetbalclub bij de KNVB geregistreerd werd onder de naam DWOW. De laatste W stond voor Wieringermeer. Het was even doorbijten voor de voetballers, want zij begonnen onderaan de ladder. De club breidde zich uit en al vrij snel waren er vijf elftallen. In het voetbalseizoen 20i4-'i5 promoveerde DWOW, na een slechte start, naar de derde klasse. Voor een fusie met Flevo zijn besprekingen gevoerd, maar DWOW zag daar toch vanaf. Dit paste niet in het plaatje, maar het was wel het begin van de integratie, de vermenging. Verenigingsleven in de polder uit de Flevobode 14 dec 1934 Flevo-Nieuws. Zondag twee uitwed strijden» Flevo I gaat op bezoek bij An dijk 3. Flevo 2 gaat naar Hem 2, Beide elftallen reizen met één bus en vertrekken om kwart over elf uit uit Middenmeet'. Indien berichten mochten binnenko men over terreinafkeutfng zal dit te Slootdorp bij Van Oers "en te Midden- meer bij Zwart bekend gemaakt wor den. Spelers van Slootdorp worden af gehaald. Flevo I speelt om twaalf uur. De opstelling is als volgt Van Vliet J. v.d. Laan Drent Heijnen, Voeten J Toebak Van Wingerden» Jendseak, de Haan, de Geus, E. v.d. Laan. Reserve: Fille. Flevo li speelt om twee uur. Opstelling als volgt Koshuizen Punter Klomp P. Schoneveld, C. Marion, de Vos Thijs, D. de Jong» E, Schoneveld, v. Tillo, Lubbes. Reserve Jb. de Jong. In verband met het ophanden zijn Kerst- en Kieuw jaarsverlof, worden voor beide elftallen van Flevo op 23 en 30 December door de N.H.V.B. geen wedstrijden vastgesteld. Zondag a.s. dus de laatste wedstrijden voor ons in dit jaar. Laat het een goed besluit zijn. 23ste jaargang 2015/2, nummer 71

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2015 | | pagina 18