Voetbalclub. Flevo Verenigingsleven in de polder Margie Verbruggen-Schilder Als ik van mijn fiets stap zie ik een klein jochieamper twee jaar oud. Op het grasveld ligt een bal. Hij schopt ertegen, valt, krabbelt weer overeind en waggelt achter de bal aan. Voetballen is voor iedereen en van alle tijden. TE MIDDENMEER. SPORTLIEFHEBBERS te Middenmeer m omgeving, BEZOEKT DON DERDAGAVOND 19 APRIL om 8 uur de OPRICHTINGSVERGA DERING in Hotel Smit te Middenmeer. In het archief vind ik een verslag van 27 augustus 1940 dat Flevo de 1ste prijs wint in de seriewedstrijden. Ik ga de Cultuurschuur binnen om in het archief van het Genootschap van de Wieringer- meer te zoeken naar de eerste voetbalvereni ging in de polder. Daar vind ik de jubileumuitgave: Flevo 50 jaar 1946-1996. Met voorin een artikel van A.C.M. Teeling-Geers, waarin zij verhaalt dat er al in juni 1929 sprake is van een voetbalclub Flevo. In dat jaar wordt, op initiatief van ir. J.P. Mazure van de Dienst der Zuiderzeewerken en gesteund door dominee J.K. Lofvers, een vergadering belegd in het splinternieuwe gebouw 'Land in Zicht' in Den Oever. Daar komt de oprichting van een voetbalvereniging voor Zuiderzeewer- kers tot stand. De vereniging heeft al direct 23 leden. De naam van de club: Flevo. De honderden jonge kerels, merendeels van heinde en ver gekomen om werk te vinden bij de aanleg van de Wieringermeerdijk en de Afsluitdijk, kunnen in hun vrije uurtjes een elftal vormen en tegen de Wieringers spelen. 'Houd ze van de straat, dat vreemde volk', zal menig Wieringer hebben gedacht. Als de mannen, met de winter in aantocht, naar huis gaan lijkt het afgelopen te zijn met de nieuwe vereniging. Maar op donderdag 19 april 1934 wordt in hotel Smit door dertig Wieringer- meerders weer een voetbalclub opgericht met de naam Flevo. Flevo 1, 23 september 1934 Voor: J. van der Laan, Por, Van Gielen Achter: Herman Heijnen, Van Wierden, Tinus de Geus, L. Jenzek, onbekend, Voeten, E. van der Laan, Van Asch. Wieringer Courant, 17 april 1934 23ste jaargang 2015/2, nummer 71

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2015 | | pagina 17