Wieringermeerfanfare Verenigingsleven in de polder Margie Verbruggen-Schilder 'De wieg van de Wieringermeerfanfare staat in het huis van bakker Kok in Middenmeer schrijft A.C.M. Teeling-Geers in Kroniek 31 van april 2002. 'Op de verjaardag van bakker Kok in 1933 komt het gesprek op muziek maken. Aan het einde van de avond valt het besluit: Klaas Kok, buurman Eelke van der Wal en buurman Piet Jannenga, schilder, zullen een fanfarekorps oprichten.' Voorzitter wordt Eelke van der Wal. Er is de directie van de nieuwe polder alles aan gelegen enige saamhorigheid te laten groeien bij de bewoners van de Wieringer- meer. Zij spaart kosten noch moeite om het gemeenschapsleven van de grond te krijgen. Daarom ook schiet de directie een bedrag van 250 gulden voor aan de eerste fanfare van de Wieringermeer. De overheid begrijpt, dan al, dat culturele initiatieven soms een steuntje in de rug kunnen gebruiken. Ook de gemeente Medemblik, waaronder een deel van de Wieringermeer bestuurlijk valt, steunt de oprichting van de fanfare. 'Ondanks den ongunstigen toestand der gemeentefinan- ciën, meenen B. en W. in dit speciale geval geen bezwaar tegen het verleenen van een subsidie te moeten maken, omdat het hier geldt het initiatief ten bate van een groot getal nieuwe ingezetenen dezer gemeente, die tot dusver geen beroep op de gemeentekas deden', staat in de Wieringer Courant van 9 juli 1933. B W stelt een subsidie voor van 50 gulden voor het jaar 1933 en 'in beginsel te besluiten dat, behoudens onvoorziene omstandigheden, De Wieringermeerfanfare, concours Amsterdam, zomer 1938. 23ste jaargang 2015/2, nummer 71

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2015 | | pagina 12