Notulen buitengewone leden vergadering 9 september 2014 Historisch Ge Wieringermeer Historisch Genootschap Locatie: Cultuurschuur te Wieringerwerf. Aanvang: 20.00 uur 1. Ontvangst en welkom: Door de grote opkomst en uitreiking van de stembiljetten, gaat de vergadering later van start. De voorzitter heet namens het bestuur iedereen welkom. Hij vraagt toestemming om te laten filmen, hetgeen geen bezwaar oplevert. Voor het verzorgen van deze avond bedankt hij alle vrijwilligers en daarna verstrekt hij informatie over de ontwikkelingen m.b.t. de Cultuurschuur. Tevens geeft hij aan dat bij de stemming het belang van het Genootschap voorop staat. Om eventuele belangenverstrengeling te voorkomen, zal notaris M. Butijn de vergadering vanaf punt 4 leiden en zal agendapunt 4 worden gewijzigd in: 'Uitleg stemprocedure door de notaris'. Na de stemming neemt de voorzitter de leiding weer over. 2. Verklaring van de voorzitter namens het bestuur: De voorzitter gaat in op de diverse belangen, maar geeft aan dat het Genootschap zelf voorop staat. In het verleden waren er ook al verhuisplannen (denkend aan het Joods Werkdorp en het Domeinkantoor), maar de ontwikkeling inzake de Cultuurschuur kwam snel op gang en daarvan zitten we nu in de afronding. 3. Gelegenheid tot het stellen van vragen: Wat gebeurt er als het huidige pand weinig opbrengt? Antw.: Wfe willen alle schulden aflossen (van één schuldeiser hoeven we het be drag niet terug te betalen). Bij de obligatielening is afgesproken dat we deze in een bepaalde termijn zullen aflossen. (Dat heeft niets met de verhuizing te maken) Als de huur door andere huurders niet kan worden opgebracht, gaan wij dan meer betalen? Antw.: In de exploitatiebegroting is een reserve ingebouwd van ca. 15.000,- tot 20.000,- Waarom is deze vergadering zo laat belegd? Antw.: Het is een lang proces en we moesten er als be stuur eerst zelf uit zijn. (Ook ivm de vakantieperiode.) *De meeste leden zijn niet aanwezig. Is er een bepaald aantal leden noodzakelijk bij de stemming? Antw.: Volgens de statuten kunnen de aanwezige leden beslissen. (Er is geen minimumgrens) Waarom wordt Middenmeer leeggezogen? Er blijft niets over. Antw.: Deze vraag is hierbij niet aan de orde. 4. Uitleg stemprocedure door de notaris: Notaris Butijn geeft uitleg over de regels bij stemming en telling. Daarna volgt de schriftelijke stemming. 5. Rondleiding door het gebouw: Tijdens de rondleiding worden de uitgebrachte stemmen, onder leiding van de notaris, geteld. 6. Bekendmaking uitslag: Er zijn, volgens notaris Butijn, 219 stembiljetten uitgereikt en er zijn er 217 geteld. 176 voor en 40 tegen! De vergadering heeft dus met een grote meerderheid gekozen voor de verhuizing naar de Cultuurschuur. 7. Sluiting van de vergadering: De voorzitter bedankt allen voor de opkomst en de stemming en overhandigt mevr. Butijn een fraai boeket. Hij geeft aan te weten, wat ons te doen staat (een hele klus) en dat we met een bepaalde eerbied afscheid dienen te nemen van onze huidige locatie. Ook deelt hij mee, dat het Genootschap a.s. zaterdag meedoet met de Open Monumentendag. Tot slot bedankt dhr. S. Hoeksma de vergadering, namens de Cultuurschuur, voor de stemming. Hans Roelofsen, secretaris 22ste jaargang 2014/3, nummer 69

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 7