Van de redactie Historisch Genootschap Wieringermeer Rita Smit We gaan naar de Cultuurschuur. Dat was de uitslag van de stemming op de buitengewone ledenvergadering van 9 september. En nu, nog maar drie maanden later, wonen we er al zo'n beetje. Natuurlijk is niet iedereen gelukkig met de verhuizing. Het is ook nogal wat, het eigen pand aan de Brugstraat 11 te moeten verlaten. Voor veel vrijwilligers was het Genootschapshuis toch een beetje 'hun kindje'. Ze hebben er veel werk, tijd en energie in gestopt. Alleen al in de verwerving van het pand, de verbouwing, de inrichting, de schoon maak. Die inspanningen gaan nu verloren. Maar niet de vele uren die besteed zijn aan het beheren, documenteren en digitaliseren van documenten, foto's, boeken, archiefstukken en museumstuk ken. Het resultaat van deze inspanningen zien we terug in de nieuwe zalen van de Cultuurschuur, hier misschien wel mooier en beter gepresenteerd. Volgens het bestuur zou het huren van de ruimte in de Cultuurschuur niet of nauwelijks duurder zijn dan de exploitatie van het Genootschapshuis (zie 'Brief aan de leden' in de vorige Kroniek), al was er slechts een klein obstakel: het pand aan de Brugstraat moest wel even verkocht worden. Een pand verkopen in deze tijd en in een straat waar al zoveel te koop staat, valt niet mee. Toch is het gelukt. Al heel snel diende zich een koper aan. Inmiddels is de koopakte ook al gepasseerd bij de notaris. Wat een geweldige snelle actie, complimenten voor het bestuur! De Cultuurschuur. In ons nieuwe onderkomen bruist het van leven. Het gebouw is prachtig, ruim en toegankelijk en er zijn veel activiteiten, voor jong en oud. Ik ben ervan overtuigd dat het Genootschap hier veel, en nieuwe, bezoekers zal trekken. In deze Kroniek is er veel aandacht voor de verhuizing. U vindt er de notulen van de buiten gewone ledenvergadering, een verslag van de werkzaamheden door Rein Koolen, en enkele beeldpagina's over de verhuizing, met foto's van Ina Hoogenbosch-Glas, Rein Koolen, Henk Torenvlied en Trudy van Vilsteren. De pagina's van deze Kroniek hebben een ander uiterlijk. Marcel Bruin van Drukkerij Gerja heeft ze opnieuw vormgegeven. Ik wens u veel leesplezier. Het volgende nummer verschijnt in april 2015. Dat wordt de zeventigste uitgave en deze zal in het teken staan van 70 jaar bevrijding In het stukje over de NAK, Kroniek 69, vergat Rein Koolen de naam van keurmeester Miedema te vermelden. Hij biedt hiervoor zijn excuses aan en vraagt'Wie vult op zijn beurt deze correctie weer aan'? Correctie Kroniek 68: Genootschapshuis, Brugstraat 11 Leestafel Cultuurschuur 22ste jaargang 2014/3, nummer 69

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 5