Veranderde wegennamen Historisch Genootschap Wieringermeer Lenie Visser-Geers Vroeger liep de Klieverweg van de Wieringerrandweg tot aan de Zeugweg. Door de aanleg van de Ay werd de weg doorkruist en kreeg het deel ten oosten ervan een andere naam. Met de komst van Agriport veranderde een deel van de Oudelanderweg van naam en er kwam een nieuwe weg. Twee oeroude gehuchten op Wieringen, Westerklief en Oosterklief, liggen aan de rand van een oude stuwwal uit de laatste ijstijd. Een grote hoeveelheid keileem, bestaande uit klei, zand en grind, werd door het ijs opgestuwd op en tegen het eiland Wie- ringen. Zelfs enorme keien bleven hier steken. Vanuit het zuiden gezien rezen de keileembulten bij Wester- en Oosterklief op als kliffen uit de Zuiderzee, hetgeen volgens oude geschriften een indrukwek kend gezicht moet zijn geweest. Westerk lief was een vluchtheuvel waar men altijd veilig was voor vloedrampen die Wierin- gen troffen in de tijden dat de dijken nog niet zo hoog en stevig waren als nu. (Op een wegenkaart uit 1949 staan alle wegen nog in de oude, oorspronkelijke, spelling, zoals ook de Hoornscheweg en de Alkmaarscheweg.) Bij het geven van namen aan de wegen in de Wieringermeer ging men uit van de richting of plaats waarheen de weg voerde, zoals de Medemblikkerweg, de Schager- weg en de Hoornseweg. In dit rijtje past dus ook de Klieverweg, lopend van de Wieringerrandweg, iets ten oosten van het gehucht Westerklief, naar het zuidoos ten. In die tijd kruiste hij de Den Oever- scheweg en de Friescheweg en liep in een vrij scherpe bocht zuidoostwaarts naar de Zeugweg. Toen de A7 werd aangelegd is daar veran dering in gekomen. Deze snelweg loopt daar waar voorheen de Friescheweg liep, namelijk van Den Oever naar het zuiden. Klieverweg Klieverweg Klieverweg nu Klieverweg vroeger 22ste jaargang 2014/3, nummer 69

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 45