Zelfs leden zonder vrijwilligersstatus stonden te schuren en te poetsen Verhuizen naar de Cultuurschuur: verbouwen, schilderen en herinrichten geen betere achtergrond te verzinnen voor onze geschiedenis, geen geschikte re bewaarplaats te ontwerpen voor onze historie. Hulde aan de vrijwilligers van het Genootschap die vanaf een smal kleurwaaierstrookje al dat moois bij el kaar bedacht hebben. Indrukwekkend, intrigerend en rustgevend; kortom heel mooi. Voor de verfkenners, het gaat om de Historkleuren Leem S4005 en Loom S1002. ander moet alles op alles gezet worden om het geluid juist binnen te houden. Ons Genootschap had ook wensen. Groot genoeg, museale gebruiksmoge lijkheid, gelegen aan de centrale hal, archief met klimaatregeling, voorzie ning voor keuken, goed bereikbaar en het mag niet te veel kosten. En eigen lijk zijn we ook kritisch wat betreft onze nieuwe buren. Een goede buur is tenslotte beter dan een verre vriend. Bedenken is één ding, doen is heel wat anders. Hoe begon het ook al weer? Toen de gemeente Wieringermeer op hield te bestaan, per 31 december 2011, en we met z'n allen aanschoven bij de club Hollands Kroon, vertrok onze hele ambtelijke bezit naar Anna Paulowna. Ambtenaren weg, politiek weg, spullen weg. Loggersplein 1 was verlaten en de grote stilte brak aan. Eén geluk: het ge bouw kon niet mee, maar het stond wél verweesd en hologig te verkleumen. De plek waar we bijna allemaal getrouwd zijn, waar velen als nieuwe wereldburger ingeschreven wer den, waar plannen gesmeed werden en waar plannen sneuvelden, die plek smeekte om een nieuwe start. Uit enkele breinen kwam een idee. Globaal omvat het gemeentehuis aan vloeroppervlak drieduizend vierkante meter die verdeeld moest worden over een groot aantal (nu 25) gebruikers. Gebruikers die stuk voor stuk sterk ver schillende wensen hadden: van een stil hoekje tot een grote A-locatie. De een wilde veel licht, de ander uitsluitend noorderlicht. Bij de een mag nauwelijks geluid binnenkomen en bij weer een Na uitvoerig overleg belandde het Genootschap op de begane grond van het hoofdgebouw, in de ruimtes 2.02 t/m 2.05, met daarbij de eronder gelegen archiefruimte. Daar moet het gebeuren. Het Genootschapsdeel be stond uit een viertal kantoren plus een indrukwekkend, maar stoffig, archief. Uit eigen huiselijke ervaring is mij bekend dat verbouwen en herinrichten enige discussie kan oproepen. Zo ook hier, vreesde ik. Maar het viel reuze mee. Het Genootschap wordt omringd door een leger van vrij willigers met ieder een eigen taak. Heel duidelijk. De bezor gers bemoeien zich echt niet met de vloerbedekking en de redactie niet met het plaatsen van een vitrinekast. De archiefgroep nam het voortouw en gesteund door het bestuur was al snel duidelijk welke wanden ver wijderd moesten worden, hoe de vloer moest worden, waar de computers moeten staan, welke deur dicht kan, welk ophangsysteem het gaat worden, enzovoort. Toen kwam de activiteiten- groep toegesneld om, zoals de naam al zegt, gewoon de mouwen op te stropen. Ook vrijwilligers van de Cultuurschuur hielpen mee. 22ste jaargang 2014/3, nummer 69

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 38