De drie huisjes op de Wieringermeerdijk iiï 1 Historisch Genootschap Wieringermeer Margie Verbruggen-Schilder Zijn het rest inns van het eerste uur? Met een weids uitzicht en waar je comfortabel kunt overnachten in landelijk gebied? Neehet zijn dijkmagazijnen. Gebouwdkort na de inpoldering van de Wieringermeer in 1930, voor opslag van materiaal voor het onderhoud aan de dijk. Er zijn er drie. Een staat op het stuk dijk tussen de Oostermiddenmeer- en Schervenweg, een bij de werkhaven Oude Zeug en een bij de wielen van het dijkgat. Dit magazijn is open tijdens de Open Monumentendag op 12 sep tember 2014. Hier ontmoet ik de heer Willem Steiginga uit Den Oever. Hij heeft foto's bij zich van o.a. dat dijkmagazijn, waarop te zien is dat de dijk is afgekalfd, het magazijn staat bijna in het water. Het is een van de foto's die door de firma Boersen is genomen in 1945. Nu is dit magazijn af en toe een pleisterplaats voor een huifkartocht met 'Poldertours' van Ben Tops. Deze prijst op zijn website www.hethuis- vanniets.nl het gebouwtje ook aan als 'de meest inspirerende vergaderruimte van Nederland'. Ja, er zijn een tafel, wat stoelen, een kacheltje en zelfs een ruimte die te gebruiken is als slaapkamer. Er is water, buiten in de waterput. Geen elektriciteit. Toch moet er ooit wel stroom zijn geweest. Want toen de heer De Regt, buitengewoon opzichter in de jaren dertig, kantoor hield in het magazijn ter hoogte van de Schervenweg, zou er een telefoonlijn zijn. In die tijd stond daar ook een zogenoemde 'driewielderkar'. Om materiaal te vervoeren dat nodig was voor het onderhoud van de dijk. Maar waar het paard graasde, dat vertelt het verhaal niet. Nog liggen erop de zolder enige grond boren en snoeischaren. De rekken voor de stormkleden zijn er ook nog. Maar de zandzakken, schoppen, stormkleden of dekzeilen, de ankers en de betonblok ken zijn kennelijk niet meer nodig. Dirk Rustenburg, voormalig dijkwachter bij Rijkswaterstaat vertelt hoe die storm- kleden uitgerold worden over de dijk Tekening uit bestek van de dijkmagazijnen 22ste jaargang 2014/3, nummer 69

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 34