Vijftig jaar later een vliegcarrière bij Ansett Airlines of Australia in Melbourne. Mede door verkeerd financieel handelen tijdens de Olympische Spelen in Sydney en door '09-11' werd de luchtvaartmaatschappij in 2002 failliet verklaard.' 'Fred was een lange smalle man, met een aardige glimlach. Hij herkende je na jaren nog en was altijd oprecht geïnteresseerd in je loopbaan. Hij was niet echt thuis in het pilotenwereldje, hoewel hij wel senior-captain was met een lange staat van dienst. Hij was de vlootmanager op de DC9 en B72, nog vóór de introductie van het A320 verkeersvliegtuig van de vliegtuigmaatschappij Ansett.' 'Jaren later was hij hoofdpiloot bij de luchtvaartmaatschappij. Hij was te vriendelijk om de politieke hoofdrol te spelen in het bedrijf en nam per direct ontslag als hoofdpiloot ten gunste van de captains van de 727 die problemen hadden om over te stappen naar de 767 en ontslagen dreigden te worden. Het bericht over zijn ontslag ging als een lopend vuurtje rond en hierdoor werd hij gezien als een ware 'gentleman' met principes. Zoals men zei: een prachtige actie.' 'Na zijn training om de A320 te kun nen vliegen, vloog Fred voor Ansett de eerste Airbus 320 vanuit Toulouse naar de thuisbasis in Melbourne. De Boeing B747-400 was het laatste vliegtuig dat Fred vloog, tot hij zijn carrière beëin digde bij Ansett International.' Een andere oud-collega, Bruce Saunders, weet te melden dat Fred Boomsma is overleden op 14 oktober 2009 op 64-jarige leeftijd. Hij leed aan de ziekte Parkinson en liet een vrouw, dochter en minstens één kleinkind achter Australian Fred Boomsma in de cockpit met Nancy Bird-Walton, oprichtster van The Women Pilots Association. Jaartal onbekend. 22ste jaargang 2014/3, nummer 69

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 31