Voormalige bewoner uit de Wieringermeer, H jongste vlieginstructeur van Australië Vijftig jaar later wegenbouw. Na een jaar wachten in een huurhuis in de Ir. Wortmanstraat was het begeerde huis klaar. Het echtpaar De Kroon-Klare woont er nu nog. 'Tot volle tevredenheid', zoals het zegt. Hun twee kinderen zijn er ge boren, een zoon en een dochter. Beiden wonen in de polder. 'En we hebben drie prachtige kleinkinderen', zeggen Simon en Nel in koor. Dat hun zoon liefheb berij heeft in voetbal, heeft beiden vele vol doening gevende uren bezorgd. Vader heeft bij voetbalvereniging Flevo van alles gedaan, zo was hij geleider, techneut, jeugdsecreta- ris, en voorzitter. Nog steeds is Simon er te vinden voor hand- en spandiensten. Dat doet hij nu al veertig jaar. Zijn tienjarig voorzitterschap is beloond met een oorkonde en een zilveren waar- deringsspeld van de KNVB. Nel verzorg de, samen met anderen, 35 jaar lang het Flevokrantje, zoals het samenstellen en nieten ervan. Nu, na vijftig jaar, lacht het leven de familie De Kroon-Klare nog steeds toe. Het is ze gegund Ina Hoogenbosch-Glas De familie Boomsma vertrok in 1951 naar Australië om daar een nieuw leven op te bouwen. Vader Sjoerd, geboren in 1925, en zijn vrouw Christina Boomsma-Siemens geboren in 1921, trokken met hun zoontjes Alfred, geboren in 1945, en Joan, geboren 1950, met het schip de Johan van Oldenbarnevelt naar Australië met een Nederlands-/ Australische Agreement (verblijfsvergunning) op zak. Fred groeide op in Fish Creek Victoria, James Nixon, een leerling en een buurtschap ten zuidoosten van collegapiloot van Fred Boomsma, Melbourne. Zijn vader verdiende de laat vanuit Australië het kost als boer. volgende weten: 'Fred had tot 2001 De koets, getrokken door paarden van de Wieringer- meerruiters, is aangekomen bij het gemeentehuis aan het Loggersplein. 22ste jaargang 2014/3, nummer 69

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 30