Vijftig jaar later berichten uit de Wieringermeerbode 1964 nader uitgezocht Bruidsstoet met paarden Vijftig jaar later Marieke Roos 12 november 1964 was het feest in de Wieringermeer. Het zal inwoners van Middenmeer en Wieringerwerf toen zeker niet zijn ontgaan. Er trok een ongewone stoet van de Brugs traat naar het gemeentehuis. In een koets, getrokken door vier paarden, zat het bruidspaar Nel Klare en Simon de Kroon. Daarachter een viertal ruiters en daar weer achter een lange, lange stoet Volkswagens. Een niet alledaagse combinatie, te danken aan bruid Nel. Zij was al lang lid van de Wieringer- meerruiters en reed op Elfriede, een paard van de familie Hartmans. En haar vader was eigenaar van garage Klare in Middenmeer. Het was ooit de eerste garage in de Wieringermeer, begonnen met tractoren, later kwamen de auto's. Eerst Ford en later Volkswagen. 'Als lid van de Wieringermeerruiters was het traditie dat je een escorte meekreeg. Die kevers hadden natuurlijk te maken met het feit dat mijn vader Volkswagendea ler was', legt Nel uit. Turnen en paard rijden waren haar hobby's, maar met de verkoop van Elfriede kwam er aan het paardrijden een eind. Na het huwelijk slokte het gezin al gauw al haar tijd op. De bruidegom, Simon de Kroon (1939), kwam uit de Wieringerwaard. Hij trok naar de Wieringermeer, omdat hij en zijn aanstaande graag een nieuw te bouwen huis aan de dr. Lovinkstraat wilden kopen. Dat kon alleen als je een baan in de Meer had. Het lukte Simon en na een paar maal veranderd te zijn van baan vond hij bij de firma Kingma in Slootdorp zijn bestemming in de De bruidsstoet met Volks wagens Kever rijdt over de Brinkweg 22ste jaargang 2014/3, nummer 69

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 29