Vijftig jaar geleden berichten uit de Wieringermeerbode 1964 I Historisch Genootschap Wieringermeer verzameld door Henk Torenvlied Eerste diploma-oogst zwembad de Terp (9 september 1964) Sluiting van het zwembad de Terp (19 september 1964) Wieringermeer kreeg 116 woningen toegewezen (30 september 1964) Zaterdagmiddag werd onder ideale weersom standigheden in het eind juni geopende gemeen telijk zwembad 'De Terp' te Wieringerwerf voor de eerste maal de gelegenheid gegeven voor het afleggen van de proeven, welke zijn vereist voor het behalen van de zwemdiploma's A, B en C. Hiervoor hadden zich 93 personen aangemeld. Van de 90 personen die aan het examen deel namen, 3 Waren er wegens ziekte verhinderd behaalden 84 het diploma. Het examen werd afgenomen door de bondsofficial van de K.N.Z.B., de heer J. van Drunen uit Alkmaar, hierbij terzijde gestaan door de badmeester, de heer T. Riet en zijn assistenten de heer D. Mul en mej. J. Kruit. Voor het A-diploma slaagden 69 kandidaten (1 afgewezen), voor het B-diploma 13 kandidaten (5 afgewezen) en voor het C-diploma 2 kandidaten. Nadat het gemeentelijk zwembad 'De Terp' deze week nog slechts van 2 tot 5 uur is geopend geweest, wordt zaterdag het bad gesloten. Een zeer geslaagd seizoen wordt dan afgesloten. De gekoesterde verwachtingen inzake het bezoek aan dit bad zijn verre overtroffen, waarbij natuurlijk ook de ouderwetse zomer, die 1964 bood, een voorname factor is geweest. Zoals reeds vermeld, heeft de gemeente Wierin germeer een extra toewijzing van 116 woningen gekregen, welke waarschijnlijk als volgt verdeeld worden: Slootdorp 48, Kreileroord 36, Wieringer werf 32. Een verheugend bericht! Vooral voor de vele woningzoekenden in deze gemeente. En ook voor hen, die zich reeds zo'n 15 jaar in een nood woning behelpen moeten, als gevolg van de hier aangerichte verwoestingen door de oorlog, óók aan het woningbezit. Door deze toewijzing wordt hun kans ook groter eindelijk een permanente woning te verkrijgen. Vastgesteld moet echter worden dat het aantal nu toegewezen woningen toch nog door het aantal noodwoningen hier wordt overtroffen. Volgens het jaarverslag der gemeente bedroeg namelijk op 31 december1963 dit aantal nog 156. Wat betreft de waarschijnlijke verdeling: stellig is het voor Middenmeer een grote teleurstelling dat Gedeputeerde Staten het nieuwe uitbreidingsplan nog niet hebben goed gekeurd, zodat men daar nu niet van dit extra volume kan profiteren. Slootdorp krijgt nu een mooie gelegenheid om z'n inwoneraantal met een paar honderd op te voeren. Kreileroord wordt ongeveer een kwart groter, wat ongetwij feld deze jonge dorpsgemeenschap zeer ten goede zal komen. Waarbij wij ons afvragen of de bouw van enige winkelwoningen, ter vestiging b.v. van filialen van reeds bestaande zaken in deze ge meente, wellicht een overweging waard is, zulks ter bevordering van de leefbaarheid in dit dorp. Tenslotte kan opgemerkt worden dat de toewij zing voor Wieringerwerf ook zeer welkom is, omdat daar de vraag naar woningruimte nog steeds zeer groot is. 22ste jaargang 2014/3, nummer 69

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 26