Zwembad de Terp Marieke Roos Herinneringen van een badjuf Tity Brugman (64) begon als vakantiekracht in Zwembad de Terp en bleef er haar hele werkzame leven als zwemlerares aan verbonden. Ze zou een boek kunnen vullen met herinneringen. Een paar hoofdstukjes: 'De zwemlessen in het verleden Als 's morgensvroeg de damp nog boven het bad hing, verschenen de eerste kinderen al. Om 7.30 uur startten de lessen en zo'n twintig twintig kinderkopjes staken boven die damp uit. Twintig minuten, niet langer, daarna waren de 6- of 7-jarigen toe aan een kop warme chocolademelk thuis. In één badseizoen, van eind april tot eind september, konden ze dan een diploma halen. Of twee als het heel goed ging. Er was sprake van aanschouwelijk onderwijs voor het klasje. Op het zwembankje of in het water deed de badmeester of -juf de slag voor.' 'De kampeernachten op de ligweide Dat was spannend en aan deelnemers geen gebrek. Spelletjes doen in het water en op het gras. Gezamenlijk eten rond het kampvuur en in het donker van de duikplank af. Meerdere ouders assisteerden. Er was sprake van een groep heel creatieve ouders die vaak te vinden was in en om het bad bij extra activiteiten. Wie herinnert zich de All Inns niet? Via de scholen werden er groepen gevormd. Dan spelle tjes doen in de sporthal, daarna een speurtocht en daarna in het zwembad weer spelletjes doen. 'De zwemvierdaagse in het buitenbad Met oliebollen en pannenkoeken.' Schoolkinderen tijdens een 'All Inn'. Jaar onbekend. 22ste jaargang 2014/3, nummer 69

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 15