Zwembad de Terp De heropening van het binnenbad is op 12 oktober 1991 - het buitenbad wordt dan definitief gesloten. Sinds de sluiting zijn er verschillende ideeën geopperd voor het braakliggen de bad en terrein eromheen. Een daar van is het plan van Henk Torenvlied, Wilco de Groot en Hein Hiemstra c.s., enthousiaste amateursterrenkundigen, die er een sterrenwacht willen vestigen. Op het fundament van de duikplank kan de telescoop worden gebouwd en door in het bassin tribunes te zetten, kan het dienen als theater voor de bijeenkomsten. R.S.G. Wiringherlant kan voor de natuurkundelessen gebruik maken van het bouwwerk boven het bad. De groep vraagt een vergunning aan bij de gemeente. Na anderhalf jaar wachten komt de afwijzing: men heeft andere plannen met het terrein. De restanten van het felbegeerde bad met de ruime speel- en ligweides, liggen er tot op heden troosteloos en verwilderd bij. Al 23 jaar. Over de bouw ervan heeft men 28 jaar moeten praten. Slechts 27 zomers hebben ouders en kinderen er hun vertier kunnen zoeken Tevens wordt besloten het veertien jaar oude binnenbad ingrijpend te verbou wen, waarmee in 1991 wordt begon nen. Kosten: 1,25 miljoen gulden. Tijdens de zes maanden durende ver bouwing wordt onder andere de kassa verlaagd zodat de kinderen over de balie kunnen kijken, onderwaterverlichting aangelegd, en de wacht- en kijkruim- te voor de ouders wordt vergroot. De klimaatbeheersing wordt verbeterd en de machinekamer voorzien van een energiezuinige installatie. Bovendien komt er een rolstoelvriendelijke entree plus een liftin- stallatie waarmee gehandicapten het bad in kun nen. Belangrijk ste vernieuwing is de bouw van de door sauna, al wordt deze zes jaar later alweer gesloten. Er blij ken nauwelijks tien bezoekers per week gebruik van de maken. Opening overdekt bad de Terp in 1977. Links: commissaris van de koningin R. de Wit, rechts: wethouder Terpstra Ingang zwembad de Terp in 2014 22ste jaargang 2014/3, nummer 69

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 14