De pastoor is tegen gemengd zwemmen Zwembad de Terp Buitenbad, Dan wordt in december 1958 de ze- jaar onbekend vende en laatste commissie benoemd, samengesteld uit allerlei groeperingen uit de bevolking, met als voorzitter A. Biesheuvel uit Middenmeer. Binnen twee jaar is deze zwembad- aviescommissie er al uit en adviseert: 1. de Terp in Wieringerwerf is de meest geschikte plaats voor een zwembad; 2. het bouwplan wordt gemaakt door architect Wesselo. De commissie wordt op 21 september 1960 opgeheven: taak volbracht! Met de bouw van het openluchtbad op de Terp wordt in 1963 begonnen. De ope ning is op 20 juni 1964. Achtentwintig jaar, zeven zwembad commissies en een gemeentelijk krediet van 373 duizend gulden waren ervoor nodig. Het openluchtbad bestaat uit een kleuterbassin, een recreatiebad en een diep bad, tevens wedstrijdbad, met een lage en een hoge duikplank. Er is een zonneweide en een glazen gebouw tje van waaruit badmeester overzicht over het hele terrein heeft. Het terrein wordt omzoomd door wisselcabines, kleedlokalen voor dames en heren, toiletten en een verkooppunt voor versnaperingen. Eindelijk kunnen schoolkinderen uit de hele polder goed en verantwoord leren zwemmen. Een overdekt bad Vijf jaar later komt vanuit de bevolking de wens naar voren om een overdekt zwembad. De leden van het Katholieke Vrouwen Gilde krijgen in 1969 de mogelijkheid te leren zwemmen in het buitenbad. Maar deze dames willen niet alleen in de zomer naar les. Ze voeren een actie om te komen tot een verwarmd en overdekt bad. Maar er moet nog wel een jaar of acht geduld geoefend worden. De raad stelt een krediet beschikbaar en in 1976 wordt met de bouw van het binnenbad begon nen. Het plan omvat een bassin van 25 x 12,5 meter en een instructiebad van 10 x 8 meter, bouwkosten bedragen 2,3 miljoen gulden. Op 9 december 1977 wordt het bad officieel en op ludieke wijze, geopend. Na een klaroenstoot door commissaris van de koningin Roel de Wit duikt wethou der Piet Terpstra het water in en haalt een bel van de bodem. Met het luiden ervan voltooit hij de opening Er is nu een combibad (buiten en binnenbad) in de Wieringermeer. Nu kan er het hele jaar door zwemles worden aangeboden. Door de invoering van de wet Hygiëne en Veiligheid voor Badinrichtingen en Zwembaden komen er verscherpte eisen, zodat voor het buitenbad een investering van acht ton nodig is. De gemeenteraad benoemt in 1988 wederom een zwembadcommissie - deze adviseert het buitenbad te sluiten. 22ste jaargang 2014/3, nummer 69

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 13