Zwembad de Terp Buitenbad, er steeds geld voor over, totdat er een jaar ontetenit plan is', is de constatering in 1949. Behalve obstakels als KNZB en geld, kan de bevolking het ook niet eens worden over de plaats van het zwembad, het wel of niet gemengd zwemmen, en het al of niet op zondag open zijn. Een herin nering: 'De pastoor is tegen gemengd zwemmen. De dominee heeft tegen ge mengd zwemmen geen bezwaar, zolang het maar bij zwemmen blijft...' Kerkring een bad aangelegd. Met het bestuur van de christelijk nationale schoolvereniging komt men overeen dat ook kinderen van deze school gebruik mogen maken van het bad om zwemmen te leren. Het schoolbad is in 2002 afgebroken. Ondanks het ontstaan van het school bad in Middenmeer, blijft men ijveren voor een centraal zwembad elders in de Wieringermeer. In 1950 ziet de vijfde zwembadcommissie het licht. Via intekenlijsten wordt een bedrag van twaalfduizend gulden toegezegd. Toch deelt het college van B en W de raad in februari 1953 mee dat het 'thans niet mogelijk is te komen tot oprichting van een centrale zweminrichting'. Wanneer de vierde zwembadcommissie in 1949 tot de conclusie komt dat de bouwkosten niet op te brengen zijn, is een groep ouders van de Wieringer- meerschool in Middenmeer het zat. Als het niet centraal kan, dan stichten zij zelf een zwembad. Onder aanvoering van het hoofd van de school, mees ter J.W.J. Aalders, wordt binnen drie maanden tijd achter de school aan de In januari 1954 constateert de gemeen teraad dat het particulier initiatief heeft gefaald en dat het nu tijd wordt dat burgemeester en wethouders deze zaak in handen nemen. Architect Wesselo krijgt opdracht een plan te maken, diens derde. Voor het eerst is de ge meente opdrachtgever. Bijna drie jaar later, december 1956, wordt het plan aangeboden aan de raad. Deze keurt het om financiële redenen af. Er wordt een vergadering belegd tussen leden van het Heemraadschap en de gemeenteraad, waarbij de Sportraad als adviseur optreedt. Conclusie: wanneer met gemeenschapsgeld een bad wordt opgericht moet de gemeente de plaats ervan kunnen bepalen, de architect kunnen kiezen én moeten in de zwembad commissie ook door de gemeente aangewezen leden zitting hebben. Het schoolbad in Middenmeer, rond 1950 22ste jaargang 2014/3, nummer 69

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 12