Mededelingen van het bestuur Pier neemt afscheid van de redactie van de Kroniek. In Kroniek 46 staat gemeld dat Pier Montsma tot de redactie is toegetreden en dat zijn eerste bijdrage bestaat uit een interview met Anne Faber. Dat is het eerste door Pier uitgeschre ven vraaggesprek van een lange reeks die hij voor ons lijfblad heeft geschreven. Hij vond naast de bekende Wieringermeerders ook al tijd wel andere onderwerpen om uit te diepen. Dat kon hij. Allemaal intrigerend, verrijkend en correct. Binnen de redactie groeide hij naar de post van hoofdredacteur en tien Kronieken verder nam Pier het roer over van Wil Datema. Het redactieteam bleef onder zijn aanvoering strijden voor een prettig leesbare Kroniek. Dat is ze gelukt. Terugbladerend door de sta pel sla je opnieuw aan het lezen. Al die tek sten geven het gevoel dat het opschrijven als het ware vanzelf is gegaan. Gewoon uit de mouw geschud. De werkelijkheid is echt an ders. Teksten schrijven, verzamelen en rang schikken, de jacht naar bijpassende foto's, het overleg met de drukker, de adverteerders te vriend houden, alles bijeen een groots karwei. En dat drie keer per jaar. Daarnaast leidde hij jarenlang de schrijversgroep en Webredactie. Petje af!!! Pier bedankt. Ondertussen is het redactieteam van de Kroniek versterkt door de komst van Lenie Visser, Albert Dekker, Ina Hoogenbosch-Glas en Margie Verbruggen-Schilder, oftewel door het samengaan met de schrijversgroep en de webredactie. Onder leiding van de nieuwe hoofdredacteur Rita Smit zal de redactie een mooie Kroniek blijven maken. Wij kijken ernaar uit. Open Monumentendag, zaterdag 13 september 2014, thema: Reizen (de vlucht) Na de grandioos verregende Open Monumen tendag van vorig jaar durven we toch een nieu we poging te wagen. Het weer kan alleen maar beter zijn. Een positieve start dus. Uiteraard een ander thema, andere monumenten en dit jaar in samenwerking met alle historische verenigingen in Hollands Kroon. Die samen werking resulteert in meerdere routes door de gemeente. Langere tochten, dat wel, maar een reis die ons op onbekendere plekjes zal bren gen. Bij het thema 'Reizen' denken we tegen woordig al gauw aan treinen en vliegtuigen. Historisch gezien heeft de Wieringermeer op dat gebied nooit veel geboden. Geen stations en slechts enkele hele kleine vliegveldjes. Wel diverse bushaltes, maar de activiteitengroep zag daarin te weinig aantrekkelijks om die op te nemen in een route. Twijfel alom. Tot iemand opmerkte dat de Wieringermeer één ware reisdag heeft gekend. Een zwarte reisdag op 17 april 1945. De vlucht voor het kolkende water. Gepakt en gezakt verlieten we bijna allemaal in volle haast de polder. Die reis wil len we in herinnering brengen. Daartoe zal er in het dijkmagazijn naast het gat van de dijk een tentoonstelling ingericht worden over die vlucht voor het water. Op de dijk en achter de dijk kunt u in alle rust wandelen om dat deel van onze geschiedenis te overdenken. U kunt er even rusten, er is iets te drinken. Ook kan er een reis door de tijd gemaakt wor den. Gerrit Roza is een verzamelaar van ou derwets huishoudelijk gereedschap en trek kers die keurig opgesteld staan in een loods. Verder zijn er kachels, bascules, handzaaiers, paardenploegen, radio's enzovoorts. Er is kof fie aanwezig voor 1 euro (opbrengst is voor een goed doel). Gerrit is te vinden aan de Oom Keesweg 22 te Wieringerwerf. Bij Kommer Klok treft men een grote verza meling aan van agrarisch gereedschap en oude werktuigen in een bijpassende oude koestal. Kommer Klok is te vinden aan de Klieverweg 15 te Slootdorp. Ook het Genootschapshuis aan de Brugstraat 11 is open, vanaf 10 uur. De koffie is daar gratis. Nadere informatie over de Open Monumentendag is te vinden op www.wieringermeergeschiedenis.nl Rein Kooien 22ste jaargang 2014/2, nummer 68

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 8