Vernieuwing, verandering, verhuizing Deze Kroniek is in een nieuw jasje gesto ken. Tineke Kooistra maakte niet alleen een nieuw logo voor het Genootschap (zie pagina 33), maar ook ontwierp zij een ander omslag. We mochten dat ontwerp gebrui ken en dit is het resultaat. Bovendien werd deze Kroniek in een ander lettertype gedrukt (de Scala), een advies van Tineke dat we graag opvolgden. Een andere verandering is de samenstelling van de redactie. Onze hoofdredacteur, Pier Montsma, stopte. Hij heeft zeven jaar deel uitgemaakt van de redactie, waarvan vier jaar als hoofdredacteur. Tevens stopte hij met de schrijversgroep waarvan hij ook de leiding had. We hebben bewondering voor de wijze waarop Pier zo veel mooie Kronieken wist samen te stellen en voor al het werk dat hij heeft verricht voor Kroniek en website. Na zijn vertrek is de schrijversgroep samen gevoegd met de redactie. Zodoende zijn Ina Hoogenbosch-Glas, Margie Verbrug- gen-Schilder en Lenie Visser-Geers nu re dactielid geworden. Helaas konden Maaike van Keulen en Anneke Wittink onvoldoende tijd vrijmaken en besloten te stoppen. Wij danken hen voor hun inzet. Door het samengaan van redactie en schrij versgroep draagt de redactie nu ook verant woordelijkheid voor de website. Vorig jaar is de site gecrasht. Ton Hoogenbosch heeft zich het afgelopen jaar bezig gehouden met het herstel ervan en het terugzetten van artikelen. Maar inhoud, vorm en presentatie van de site zijn nog niet optimaal. Wij zijn daarom dringend op zoek naar iemand die ons daarbij wil helpen. Iemand die kennis van zaken heeft, de juiste vaardigheden en voldoende tijd. Misschien bent u zelf zo iemand, of kent u iemand anders, die han dig is in het bouwen en onderhouden van een website. Iemand die bovendien snel in formatie kan plaatsen die ook nog eens snel te vinden is. Laat het ons alstublieft weten. Het is hoog tijd dat het Genootschap ook op internet goed te vinden is en zich kan presenteren met een frisse, aantrekkelijke, informatieve en actuele site. Tot slot. Dit voor jaar is het voormalige gemeentehuis in Wieringerwerf overgedra gen aan de Stichting Cultuurschuur. Ook het bestuur van het Genootschap overweegt daarheen te verhuizen, maar alleen als de leden ermee instemmen. Daarom is een buitengewone ledenvergade ring uitgeschreven op 9 september, verderop in dit nummer vindt u de uitnodiging. Dan wordt u gevraagd uw stem uit te brengen voor of tegen een verhuizing. Wanneer u verhinderd bent, kunt u een ander lid mach tigen namens u te stemmen. Vergeet dan niet de bij deze Kroniek gevoegde volmacht in te vullen. De redactie wenst u veel leesplezier en is benieuwd naar uw opmerkingen en aanvullingen. Rita Smit Correctie Kroniek 67: De naam van de beheerder van het Dorpshuis Kreileroord vanaf ïggi moet Kees Bruin zijn, en niet Cees Duin, zoals in het artikel (Kroniek 67, pagina 26) staat. 22ste jaargang 2014/2, nummer 68

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 5