zitter zijn, het leiden van vergaderingen, of het vertegenwoordigen van de ANBO in zaken die spelen, vind ik allemaal best. Bij activiteiten van klaverjassen, of biljarten ben ik er nooit, want ik ben altijd op de boerderij en ik vind dat die voorgaat. Kijk, op dit moment zijn er heel belangrijke dingen aan de hand bij de senioren in deze gemeente, in ieder geval in Middenmeer. Dat is natuurlijk het samenvoegen van de Meerpaal samen met de Kroon. In de ge meenteraad is daar uitvoerig over gediscu teerd, slot van het liedje was dat men toch vond dat de Meerpaal gesloopt moet worden en de ANBO-leden moeten intrekken bij de Kroon. Toen kregen we de discussie onder welke voorwaarden we dat zouden doen en welke aanpassingen nodig zijn. De ANBO en de Kroon hebben daar van het begin af aan hele andere gedachten over gehad dan het gemeentebestuur en de gemeenteraad. Ik denk dat de beslissing gevallen is in een begrotingsvergadering, zo tussendoor. Daar van heb ik er vele meegemaakt. Op een ge geven moment ben je het spuugzat en vind je dat er wel een end aan mag komen. Dan jagen ze er nog even gauw een paar dingen door, waarvan je eigenlijk de reikwijdte niet kent. Ik denk dat het accommodatiebeleid er zo tussendoor geslipt is, dat het de bedoe ling was. De Meerpaal moest dus gesloten worden. Aan die Meerpaal de laatste vijf jaar niets en helemaal niets gedaan. En nou in eens zeggen ze dat er vijf jaar achterstallig onderhoud aan zit. Maar ze willen het niet meer opknappen, want dat kost honderddui zend gulden. Nou, dat betwijfel ik dus. Maar goed de wethouder van toen kwam tijdens een politiek debat in het ANBO-gebouw met het voorstel: Als jullie er niet uit willen, of als er te grote tegenvallers zijn, dan kunnen jullie wat ons betreft, blijven zitten. Jullie hoeven er niet uit. Daar stonden ze als een blok achter, ook mijn eigen wethouder. Mis schien weten ze het niet meer, of misschien, in het ergste geval, staan ze te liegen. Het is lelijk om te zeggen. Op een gege ven moment stonden we gewoon voor een voldongen feit, het was gebeurd. Wij kon den nog wel wat meepraten over inrichting, over grootte en over hoe het allemaal moest, maar we moesten en zouden bij elkaar. Uiteindelijk kregen we in de gaten dat er geen weg terug meer was. Toen zijn we maar gaan praten, per slot van rekening zijn het toch twee verschillende groepen ouderen. De Kroon en de ANBO staan gewoon strak op één lijn. Al die activiteiten, die samenvoe ging in een en hetzelfde gebouw, waarvan de gemeente zei er is zo veel ruimte en dit en dat. Er zit ook nog een zorgvoorziening. De ruimte van ons is dus kleiner geworden. Wij vinden dat als we bij elkaar gaan, we uit breiding van de ruimte moeten hebben. Uit breiding kon niet worden toegestaan, maar er zou wel een muur worden uitgebroken. Toen kwam dat voorstel in de raad. Eigenlijk wisten we de afloop wel. Ja, het leek gewoon verloren. Aan de wethoudster werd tot twee keer toe gevraagd of de beide seniorenorga nisaties volledig achter dit voorstel stonden. Daar kwam geen rechtstreeks antwoord op. Tijdens de mogelijkheid tot inspraak heb ik gezegd dat beide organisaties de ver antwoordelijkheid voor het samengaan niet namen. Het is in mijn ogen alleen maar een keiharde bezuinigingsregel en meer niet, waar de ouderen de dupe van zijn. En meer niet.' 'Houd rekening met de ouderen. Zoiets als een seniorenraad moet er komen. Als er dan punten van belang zijn, kunnen we bij die raad te rade gaan. Het staat in de program ma's van alle partijen. Laten we het eens waar maken.' Bewerking Rita Smit met dank aan Henk Torenvlied 4° 22ste jaargang 2014/2, nummer 68

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 42