dat is heel moeilijk in te passen. Hij heeft heel gewoon en laconiek een eigen bedrijf gesticht, dat heeft hij grootsig opgepakt. Hij wou bijvoorbeeld tien bunder bloemkool en tien bunder broccoli. Zo is hij bezig. Maar vader loopt daar ook bij en helpt waar hij kan daar waar hij het hardste nodig is. Als het werk me een beetje bevalt en ligt, dan wil ik dat nog wel jaren doen. Dus er zijn eigenlijk drie agrariërs. Hoofdzakelijk tuin bouw en bloemen. Ze doen het wel goed. Ik zou er niet aan moeten denken dat het bedrijf in vreemde handen was overgegaan, dan had ik daar totaal geen boodschap meer. Als ik om zes uur bloemen zie staan, dan denk ik: ik moet er heen, ik moet daar plukken. Vooral als het winter is, is het er behaaglijk. Je kunt dan bloe men plukken bij negentien, twintig graden en als het ware in je blote bast je werk doen. Ik hoop dit nog ja ren te doen. En dan zal de tijd je wel achter halen. Of dat je een tik krijgt of weet ik veel wat. Er lean van alles gebeuren en dan houdt het misschien op. En dan heb ik wat meer tijd voor andere dingen waar ik in zit en zo. Maar tot nog toe wil ik het graag nog een tijdje zo houden.' Andere tijden 'Er is wel wat veranderd in de jaren. Als ik zie wat er aan post, daar aan de dijk, binnen komt, dan denk ik: heerlijk dat je dat alle maal niet meer hoeft mee te maken. Want je lijkt wel zo'n papieren boer met een regel geving die er vroeger eigenlijk helemaal niet was. En ik zeg niet dat het niet nodig is. Er moeten gerust hier en daar wel wat dingen veranderen en aangescherpt worden, maar er zit zo'n papieren rompslomp bij. Je on dernemerschap staat gewoon onder druk. Je hebt eigenlijk geen tijd om gewoon lekker op het land te zijn, of in je kas te wezen, of je werk te doen, of de boel te organiseren, of wat. Nee, je moet gewoon papieren invul len van het MINAS en allerlei milieudingen. Er mag bijna niets meer. Ja, ik ben het eens met mensen die zeggen: het is moeilijk om in deze tijd boer te zijn. Want je lijkt wel zo'n halve misdadiger als je gewoon je werk doet. Je bent bezig met je werk, met je brood. Wat veelal ook je hobby is, want dat wil je graag. En alle dingen die daar afbreuk aan doen in jouw ogen, die stelen maar aandacht die je moet gebruiken om tot een goed product te komen, om tot een stuk brood te geraken. Ja, ik ben blij dat ik dat allemaal niet meer hoef mee te maken. Nee, de post mis ik niet, maar wel de mensen erom heen. Die komen niet meer voor mijdie komen voor mijn zonen. De handelaars de mensen die wat te vertellen heb ben, de gezelligheidsmensen. Ja, ik ervaar ze wel, maar mij zien ze als 'de ouwe'. Ze lopen om mij heen.' Gemeenteraad en Raad van Elf 'De politiek ben ik eigenlijk ingerold. Ik ging op een lijst staan en ik zat er in. Voor mij was het veel moeilijker om in de Raad van Elf te komen dan in de gemeenteraad. De Raad van Elf heeft wel een stempel op mijn leven gedrukt, daar heb ik eigenlijk veel aan te danken. Daar ben ik rijk onder vandaan gekomen. Nee, niet financieel, maar daar heb ik leren praten en met mensen omgaan. Ook met de mensen onderling de boel heel houden. Mooie avonden organiseren, daar was je echt goed mee bezig. Ja, dat heeft mijn leven echt duidelijk beïnvloed. In de gemeenteraad heb ik een mooie pe riode gehad. Ik had er nog best vier jaar 22ste jaargang 2014/2, nummer 68 38

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 40