Vijftig jaar later (2) Berichten uit de Wieringermeerbode 1964 nader uitgezocht De (school-)loopbaan van Wilco de Groot De eerste groep geslaagden aan de LTS werd in 19^4 afgeleverd. Wilco de Groot was een van hen. Als enige van de afdeling timmeren slaag de hij 'met lof'. In onderstaand stukje hlikt hij terug op zijn schoolloopbaan, zijn vervolgoplei dingen en zijn werkzame leven. Nadat meer dan vijftig jaar geleden de meester op de lagere school mij goed ge noeg had bevonden om naar de ULO te gaan, leek mijn rapport in dat eerste ULO- jaar wel een toto-formulier. Allemaal enen en tweeën. Met een zes voor Engels en een zes voor algebra. Dus uiteindelijk belandde ik op de ambachtsschool. En omdat mijn broer destijds goed kon timmeren, koos ik die richting ook. Het slaan met hamers op grote spijkers leek me wel wat. Deze am bachtsschool stond toen in Middenmeer. Een zwart noodgebouw aan de Stevinstraat. De directeur, meneer Groenendijk, reed in een 'snoekebek', een Citroën met een destijds zeer modern uiterlijk. Timmer- leraar was meneer Bakker die later Gerrit Groenendijk als hoofd der school opvolgde. Nu was Jan Bakker semi-profvoetballer ge weest. Daar kwamen we na een partijtje voetbal snel achter. Hij schoot je met bal en al het doel in. Zonder pardon en zonder me delijden. Maar het was wel een mooie tijd. We leerden een echt vak tenminste. Ik heb er altijd een warm gevoel aan overgehouden. Groenendijk was een echte stuwer. Hij pro beerde iedereen die er maar enigszins voor in aanmerking kwam op te stuwen naar een hoger niveau, met als doel het vervolgon derwijs. Bij mij lukte dat niet echt. Hoewel ik met goede cijfers van de ambachtsschool kwam, was mijn toelatingsexamen voor de vervolgopleiding, de UTS (Uitgebreid Technische School), maar matig. Ik moest een jaar wachten om te kunnen worden ge plaatst. Groenendijk was 'not amused' over mijn prestaties bij het toelatingsexamen en las mij behoorlijk de les. Helemaal toen bleek dat ik het hoogste aantal punten van De LTS in Middenmeer 22ste jaargang 2014/2, nummer 68 22

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 24