Wieringermeer is een onderdeel van de lan delijke dienst in Wageningen. Op dit bedrijf in Slootdorp worden de landbouwgewassen en meer speciaal de aardappelen aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen. Het gezelschap werd onder leiding van Ir Beele en de heer Bakker rondgeleid door het gebouwencomplex. In het laboratorium wordt o.a. stamselectie op aardappelen toege past en worden virussen door warmte, vocht en licht verder ontwikkeld. Het laboratorium is ook ingericht voor grondonderzoek. De werkruimte van dit doelmatig ingerichte en moderne laboratorium bedraagt 550 m2. Burgemeester Omta reikt eerste eind-diploma's L.T.S. Wieringermeer uit (15 juli 1964) In de gemeentelijke technische school te Middenmeer werden vrijdagavond door bur gemeester F. Omta de diploma's, bewijzen van de eerste resultaten van de opleiding in de technische vakken door een school in de Wieringermeer, uitgereikt. De stichting van deze school is aanvankelijk sterk bekritiseerd, aldus de heer Omta. Men verwachtte dat een lagere technische school in de Wieringermeer ten hoogste een aan vrage van honderd leerlingen zou kunnen krijgen, omdat in een uitgesproken agrari sche gemeente als Wieringermeer voor dit technisch onderwijs geen belangstelling zou bestaan. Hoe anders is het gelopen dan de pessimisten voorspelden. Zonder veel op hef is de school onder de eminente leiding van directeur Groenendijk begonnen en het aantal leerlingen nam steeds meer toe. Na twee jaar waren er reeds 125 leerlingen en straks in het derde leerjaar zullen ongeveer 175 leerlingen deze school bevolken. Daar mede zijn alle verwachtingen ver overtroffen en dit stemt tot een bijzondere verheugenis. Alle leerlingen slaagden en hiervoor ver dienen directeur Groenendijk en zijn staf van leraren de warme dank van allen, aldus Omta. De burgemeester reikte de diploma's uit, waarbij hij in het bijzonder twee leer lingen noemde, namelijk bij het vak me- taalbewerken waar Albert Dekker en bij het vak timmeren waar Wilco de Groot met lof slaagden. Albert verwierf met deze mooie prestatie een mooie rekenliniaal, Wilco een boor en zaag. Geslaagden metaalbewerken: A. Dekker (met lof), K. Jonker Wwerf; R. v.d. Draai, J, Goosen, H. v.d. Ploeg Kr. oord; H. de Haan, J. Karman, N. Schipper, M. Lobregt, D. Mels, G. Tigchelaar Mmeer; G. Blom, J. Boot, W. v.d. Kooi, E. v. Mooie, S. v. Noorloos, C. den Otter, J. v.d. Pol, J. Waiboer, O. v.d. Weide Sldorp; D. Takes, S. Verfaille, T. Verwijs, J. de Vogelaar Wieringen. Geslaagden timmeren: W. de Groot (met lof)W. Braak, K. Braalcsma Mmeer; K. de Jong, J. Oosterhaven, J. v.d. Putten Mmeer; P. Glim, J. Schipper, J. Valk Sldorp; D. Rotgans Wieringen; C. de Vos Mblilc. Feestelijke intocht pater H. van Soesbergen (25 juni 1964) Op zaterdag 25 juli zal pater H. van Soesber gen zijn feestelijke intocht in Wieringerwerf maken. Om 17 uur worden de neomist en zijn familie verwelkomd aan de grens van de parochie (Westerterpweg). Hier zal ook de begroeting door het kerkbestuur plaats vin den. Dan wordt een stoet geformeerd welke zich begeeft naar het raadhuis te Wieringer werf, waar de burgemeester op het bordes een toespraak zal houden. Om 18 uur volgt de ontvangst in de kerk, waarna plechtig Lof met toespraak door pastoor M. Schipper van Wieringerwerf. Alle belangstellenden wor den uitgenodigd na aankomst van de stoet bij de kerk binnen te gaan en daar de komst van de neomist af te wachten. Een welkomstlied zal op alle banken gereed liggen. Op zondag 26 juli zal een plechtige H. Mis worden op gedragen door pater H. van Soesbergen met assistentie van prior M. Wijnakker, diaken, en abbé J. Buis, subdiaken. Presbyter-assis- tens: pastoor M. Schipper. De feestpredika tie zal gehouden worden door pater Jansen. Om 14 uur volgt een officiële receptie voor genodigden en om 15.30 uur een parochiële receptie. Ten slotte is er om 16.30 uur een plechtig danklof. 22ste jaargang 2014/2, nummer 68 20

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 22