Vijftig jaar geleden berichten uit de Wieringermeerbode 1964 Op deze pagina's een selectie van berichten uit de Wieringermeerbode van mei, juni en juli 1964, bijeen gezocht door Henk Torenvlied Duits zweefvliegtuig landde in de polder (27 mei 1964) In een wortelenveld van de heer H. Woud stra aan de Nieuwesluizerweg streek zon dagmiddag een zweefvliegtuig neer. Dach ten voorbijgangers met een van Den Helder uit de koers geraakt vliegtuigje te doen te hebben, al spoedig bleek dat de zweefvlieger een veel langere reis achter de rug had. De bestuurder was een Duitser, opgestegen in Bremen. Het weer was blijkbaar bijzonder goed voor deze sport. Zijn tocht bracht hem zo'n kleine vijfhonderd kilometer van huis. De Duitse sportvlieger kreeg bij de familie een goed onthaal. Een telefoontje naar Bremen was voldoende voor een vrachtwagen, waama vlieger en vliegtuig terugkeerden naar de Heimat. Permanente volkstuinen in Wieringerwerf (27 mei 1964) De volkstuinvereniging Wieringerwerf kwam zaterdagmiddag in een buitengewone leden vergadering bijeen in de zaal van café De Maaier. Voorzitter Lauwerse kon een groot aantal leden verwelkomen en sprak er zijn vreugde over uit dat door het gemeentebestuur is toegezegd dat per 1 januari 1965 een nieuw volkstuincomplex kan worden gehuurd. Dit perceel van ruim 1 ha groot ligt naast het bestaande perceel aan de Oom Keesweg en zal worden uitgegeven als permanente volkstuin. Nadat voorheen praktisch alle volks tuinen slechts voor tijdelijk konden worden gehuurd, heeft het gemeentebestuur de laat ste jaren steeds meer percelen uitgegeven als permanente volkstuinen. Het voorstel van het bestuur om de eerste grondbewerking van dit nieuwe perceel voor gezamenlijke reke ning te laten uitvoeren ondervond wel enige kritiek, doch werd met grote meerderheid van stemmen aanvaard. Brandweer gaf zwembadwater (17 juni 1964) Maandagavond loefden in Wieringerwerf, Middenmeer en Slootdorp de brandweer sirenes. Het bleek dat de hulp van de brand weercorpsen was ingeroepen om de bassins (in totaal 1800 m3) van het gemeentezwem bad De Terp te vullen. De drie brandweer eenheden werkten in aanjaagverband om het water over een afstand van 750 m, uit de Robbevaart nabij het kamp, met een dubbele toevoerleiding, aan te voeren. Tegen het vallen van de avond werd deze praktische oefening, die om half zeven begonnen was, beëindigd. Het lang verwachte zwemwater vulde toen grotendeels de bassins, nadat het de zuiveringsinstallatie gepasseerd was. Nieuw laboratorium N.A.K. officieel in gebruik genomen (1 juli 1964) Vrijdagmorgen werd in het N.A.K. Proefbe drijf, de Ir. Smedinghoeve aan de Ulkeweg te Slootdorp, het nieuwe laboratorium van de N.A.K. Noord-Holland officieel in bedrijf gesteld. In het fraaie gebouw ontving de heer H.A. Giesen, voorzitter van de N.A.K. Noord- Holland, een uitgebreid gezelschap van genodigden onder wie burgemeester Omta, architect D. Saai uit Alkmaar, be stuursleden van de N.A.K. en tal van andere bij de bouw van het laboratorium betrokke nen. Door de fa. A. Kingma en Zn. te Sloot dorp is het plan van architect D. Saai uit Alkmaar verwezenlijkt. De heer Giesen dankte aannemer en onderaannemers voor de keurige oplevering. Hierbij betrok hij speciaal de fa. C. van Zoonen te Slootdorp, die het omvangrijke elektrawerk verricht te. Daartoe was een nieuw drie-fasennet nodig, aangelegd vanuit Wieringerwaard. Het nieuwe N.A.K.-laboratorium in de 22ste jaargang 2014/2, nummer 68 19

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 21