In de centrale hal komen een koffie- en lees hoek, in overleg met alle gebruikers worden deze plannen door het stichtingsbestuur nog verder uitgewerkt. Kortom, er zal naar ver wachting drukte in het gebouw zijn. Drukte die we ontberen in ons Genootschapshuis (uitgezonderd de groepsbezoeken). We denken meer publiek te kunnen trekken en daardoor een grotere bekendheid te ver krijgen. Ook kunnen we ons d.m.v. tijdelijke exposities in de hal beter presenteren. Een voor ons eveneens belangrijk argu ment is het archief in de Cultuurschuur, het voldoet aan alle hedendaagse eisen. Een goede archiefruimte is voor ons heel belangrijk, er komen steeds meer waardevolle spullen en documenten die duurzaam bewaard moeten worden. In het Genootschapshuis zal dat in de na bije toekomst problemen gaan geven (geen goede klimaatbeheersing en een tekort aan ruimte). Een aantal groepen van het Genootschap, zoals de Activiteitengroep en de Archiefgroep, heeft de Cultuurschuur reeds bezocht en de mogelijkheden beke ken. Deze reageerden overwegend positief. Uw bestuur is toekomstgericht, we denken dat op langere termijn het Genootschap in de Cultuurschuur meer kansen heeft dan in ons Genootschapshuis. Het bestuur zal zich in geval van verhuizing inspannen het Genootschapshuis tegen een redelijke prijs te verkopen. De opbrengst van deze verkoop zal worden aangewend om de aflossingsver plichting na te komen. Het overblijvende be drag komt ten goede aan het Genootschap. Wat we niet kunnen inschatten is de duur zaamheid van het gehele project, dit kan een risico zijn. We denken dat, mede gezien het aantal deelnemende verenigingen en de investeringen die in het gebouw gedaan worden, dit een aanvaardbaar risico is, maar het is geen garantie. Echter, uw bestuur kan slechts met een voor stel komen. Voor een dergelijke ingrijpende beslissing is overeenkomstig artikel 14, lid 4 en het gestelde onder lid 5, punt I en II a, b en c van de statuten, toestemming van de ledenvergadering nodig. Op de buitengewone ledenvergadering van 9 september stellen we het volgende voor: ten eerste: het huren van, zoals om schreven, de benodigde ruimten in de Cultuurschuur; ten tweede: het aangaan van een daartoe strekkend huurcontract; ten derde: het verkopen van het Genootschapshuis en de vrijkomende gelden beschikbaar stellen t.b.v. verplichte aflossing van een deel van de openstaande leningen en het restant toe te voegen aan de reserves van het Genootschap; ten vierde: het bestuur machtiging te ver lenen al datgene te doen wat nodig is om de onder 1 t/m 3 genoemde voorstellen te kunnen uitvoeren. Hopelijk mogen we veel leden ontmoeten op de buitengewone ledenvergadering. Het bestuur 22ste jaargang 2014/2, nummer 68

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 11