Brief bij uitnodiging buitengewone ledenvergadering 9 september 2014 Brief aan de leden Historisch Genootschap Wieringermeer Wieringermeer, 28 juli 2014 In zijn vergadering van donderdag 19 juni jl. heeft uw bestuur besloten de leden van het Genootschap voor te stellen, c.q. toestem ming te vragen, deel te nemen aan en de nodige ruimte te huren in de Cultuur schuur te Wieringerwerf. Na overleg met het Stichtingsbestuur van de Cultuurschuur is gebleken dat huren van de benodigde ruimte niet of nauwe lijks duurder hoeft te zijn dan de exploitatie van ons Genootschapshuis. In de huur zijn begrepen het vrij gebruik van de openbare ruimtes en de filmzaal (tot 20 evenemen ten per jaar) en de kosten van verwarmen, verlichting, schoonmaken en onderhoud van het gebouw. Alleen de door ons te huren ruimtes dienen we zelf te onderhouden en schoon te houden. Nu hebben we de beschikking over totaal 193 m2, dit is de netto oppervlakte. Deze m2 zijn als volgt te verdelen: begane grond 110 m2, eerste verdieping 58 m2 en de zolder 25 m2. Niet meegerekend werden de hal, de trapopgang, de overloop en de beide toiletten. In de Cultuurschuur kun nen we 200 m2 huren. Zie bijgevoegde plattegrond. Deze zijn verdeeld over de begane grond (ca. 130 m2) en het archief in de kelder (ca. 70 m2). Dit is weinig meer dan we nu hebben, echter ze zijn veel prakti scher in te delen, omdat ze aaneengesloten liggen. De genoemde m2 zijn netto. In het Genootschapshuis beschikken we over een eigen keuken en toilet, in de Cultuurschuur niet. Toiletten zijn in de Cultuurschuur ech ter voldoende aanwezig (openbare ruimtes), over een eigen keuken wordt nog onderhan deld, dit heeft geen invloed op de huurprijs. Op dit moment is het niet beslist noodzake lijk een andere locatie voor onze vereniging te zoeken. We kunnen nog wel even vooruit. Ook is er waarschijnlijk een mogelijkheid uit te breiden als dat nodig mocht zijn. Dit zal dan wel een flinke investering vergen, willen we dat? De mogelijkheid tot het ver krijgen van een eventuele bouwvergunning is (nog) niet onderzocht. Waarom dan toch naar de Cultuurschuur zult u zeggen, uw bestuur motiveert dit als volgt: we verwachten in de Cultuurschuur een grotere toeloop van het publiek, o.a. door de deelname van de vele verenigingen (op dit moment 16 stuks) en diensten waar onder de openbare bibliotheek tegenover de door het Genootschap te huren ruimtes op de begane grond. Mogelijk kunnen/moeten we onze openingstijden aanpassen. Dat zal echter de inzet van meer vrijwilligers vragen, het is maar de vraag of we dat kunnen en of we dat willen. 22ste jaargang 2014/2, nummer 68

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 10