zijn nog op zoek naar enige vertellers. - De Open Monumentendagen in 2014 wor den gehouden op 13 en 14 september. 2. Goedkeuring notulen jaarvergadering De notulen van de jaarvergadering van 26 februari 2013, zoals vermeld in Kroniek 64, worden zonder op- en/of aanmerkingen goedgekeurd en ondertekend. 3. Jaarverslag secretaris De secretaris geeft in het jaarverslag aan, dat 2013 een jaar is geweest, waarin binnen het Genootschap veel zaken de revue hebben gepasseerd. Het ledental is licht gedaald van 1079 naar 1062. De activiteitengroep van het Genootschap heeft de Open Monumentendag op 14 september georganiseerd, waarbij 16 locaties werden bezocht. Het bestuur heeft zich vrij intensief bezig gehouden met een eventuele verhuizing naar de 'Cultuurschuur'. Echter,eerst dient er duidelijkheid te zijn, over o.a. de huisvestingskosten. Tevens wordt er stil gestaan bij het overlijden van enige leden en van twee medewerkers. Tot slot bedankt de secretaris al de medewerkers, die belangeloos veel werk verzetten, om te zorgen, dat de geschiedenis van onze polder niet verloren gaat. 4. Jaarverslag penningmeester De penningmeester behandelt uitvoerig en overzichtelijk de financiële zaken. Hij geeft o.a. aan, dat er een boekenfonds is gecreëerd, om in de toekomst een boek over o.a. de middenstand te kunnen uitgeven. Het Genootschap is een gezonde vereniging, dit mede door het vele werk van de vrijwilligers. De 'Kroniek'-bezorgers realiseren bijv. een besparing van ruim 5.000,= per jaar. Het jaar 2013 wordt afgesloten met een positief saldo van 7.996,86. 5. Kascontrole De kascontrolecommissie bestaat uit dhr. D. Kramer en dhr. L. Stuveling. Deze heren hebben de cijfers gecontroleerd. Dhr. Kramer geeft aan, dat de commissie de jaarstukken heeft goed bevonden en stelt voor, de penningmeester decharge te verlenen. Dhr. Kramer is aftredend en wordt opgevolgd door dhr. J. van Vilsteren. 6. Bespreking en vaststelling begroting De penningmeester presenteert de begroting 2015. Hierin is o.a. een lagere contributie begroot, i.v.m. een geschatte ledendaling. Het resultaat wordt begroot op 445,=. Deze begroting wordt zonder bezwaren door de vergadering goedgekeurd. 7. Uitloting lening De uitloting wordt verzorgd door mevr. J. Kooistra. De uitgelote nummers zijn: 99088, 99190, 99032, 99147, 99019, 99055, 99071, 99167,99174- 8. Bestuursverkiezing Dhr. W. Braak is aftredend en herkiesbaar. Hij behartigt de bouwkundige zaken en zit namens het Genootschap in de Monumentencommissie Hollands Kroon. Er hebben zich geen tegenkandidaten gemeld, waardoor Dhr. Braak weer voor een periode van 4 jaar is herkozen. Hij wordt hiervoor gelukgewenst door de voorzitter. 9. Rondvraag J. Kerckhoffs: biedt het Genootschap een DVD aan met foto's van alle bruggen en viaducten van de Wieringermeerpolder en tevens een lijst met beschrijvingen. 10. Pauze In de pauze is er gelegenheid tot het nuttigen van een drankje en het inzien en kopen van boeken. Het boek van Eva Vriend vindt gretig aftrek. 11. Lezing Na de pauze verzorgt Eva Vriend een lezing over (het tot stand komen van) haar boek: 'Het verhaal van een polder, die perfect moet zijn'. i2.Sluiting De voorzitter bedankt Eva Vriend voor haar boeiende lezing en overhandigt haar een fraai boeket. Daarna bedankt hij alle aanwezigen voor hun komst en sluit hij deze jaarvergadering. Kroniek no. 67, 22' jaargang, 2014/1

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 9