Notulen van de jaarvergadering gulle gevers. Een ieder, heel hartelijk voor uw schenking, in welke vorm dan ook. U heeft in Kroniek 66 kunnen lezen, dat wij bij de belastingdienst geregistreerd staan, als 'Algemeen Nut Beogende Instelling' (ANBI). Dit heeft positieve consequenties, zowel voor het Genootschap, alsook voor de schenkingen, donaties, legaten en dergelijke, die ons ten deel vallen. Donateurs kunnen gebruik maken van een extra giftenaftrek. Meer informatie hierover vindt u ook op onze website. Kroniek De Kroniek, die 3 keer per jaar verschijnt, met een oplage van 1250 stuks, ziet er telkens zeer verzorgd uit, mede dankzij de redactie en de schrijversgroep. Onze trouwe bezorgers/bezorgster zorgen keurig voor de verspreiding in de hele polder en in de omgeving, zoals op Wieringen en in Medemblik. Een hele klus, denk alleen maar aan het grote buitengebied van onze polder. Tot slot Het Genootschap is trots op alle mede werkers, die belangeloos veel werk verzetten, om te zorgen dat de geschiedenis van onze fraaie polder niet verloren gaat. Wij zijn ook trots op u, als onze leden en onze sponsors. Dankzij de steun van u allen, kunnen wij dit mooie werk in stand houden. Daarvoor zijn wij u oprecht dankbaar. van dinsdag 25 februari 2014 om 20.00 uur in de 'Meerbaak' te Middenmeer. 1. Opening door de voorzitter. De vergadering wordt om 20.00 uur geopend door de voorzitter, Rein Kooien. Hij heet allen op deze 22ste jaarvergadering hartelijk welkom namens het bestuur. De voorzitter vindt het geweldig, dat er zo velen zijn gekomen (ca. 90 personen!), om te horen hoe het ons Genootschap vergaat. Sinds kort heeft er een naamswijziging plaatsgevonden en is de naam vanaf heden: Historisch Genootschap Wieringermeer. Dit mede gezien het feit, dat dit beter klinkt en als naam soms al wordt gebruikt. Het daarbij behorend nieuw ontworpen logo, wordt met applaus ontvangen. Dit logo zal langzamerhand worden toegepast op ons briefpapier, website, etc. ia. Mededelingen De voorzitter verzoekt de aanwezigen, om de presentatielijst te willen tekenen. -Achterin liggen boeken (o.a.van Eva Vriend), die kunnen worden aangeschaft. - Er zijn momentgeel nog geen verdere ontwikkelingen inzake de 'Cultuurschuur' - Het Genootschap heeft als standpunt, dat de gereserveerde ruimtes prima geschikt zijn voor ons, maar dat er eerst meer duidelijk dient te komen, over de financiële zaken, o.a. mogen de huisvestingskosten niet hoger uitvallen dan momenteel. Ook de zekerheid van huisvesting voor een lange periode, dient gewaarborgd te zijn. - Onze website (www.wieringermeerge- schiedenis.nl) is gelukkig weer actueel, dankzij het vele werk van onze webmaster. - Op 8 maart wordt er in het Genoot schapshuis een tentoonstelling geopend over 'Veeteelt". De aansluitende thema middag wordt verzorgd door mevr. Van Arendonk - Op 19 april is er een themamiddag over de inundatie, verzorgd door dhr. C. Meeuwsen. - De nieuwe Kroniek (nr. 67) verschijnt ca. medio april a.s. - Het Genootschap is naarstig op zoek naar nieuwe redactieleden! Meldt u aan. - De Karavaan komt van 30 mei tot 9 juni a.s. naar de Oostwaardhoeve. Het Genootschap werkt hieraan mee. Wij Kroniek no. 67, 22" jaargang, 2014/1

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 8