KopGroep Bibliotheken Binnen de KopGroep bibliotheken, hebben er in het afgelopen jaar enige veranderingen plaatsgevonden. Zoals de opheffing van de bibliotheek in Middenmeer en de aan passing naar een zelfbedieningsbibliotheek in Wieringerwerf. Men heeft ondanks dit laatste, toch besloten, om het H.I.P (Historisch Informatie Punt) in Wieringerwerf, althans voorlopig, te behouden. Dit H.I.P. is een structurele samenwerking tussen de openbare bibliotheken en lokale erfgoedinstellingen, zoals ons Genootschap. De activiteitengroep van het Genootschap heeft ook dit jaar weer de tentoonstellingen in de HIP verzorgd. Open Monumentendag De gemeente Hollands Kroon besloot om de Open Monumentendagen, die gepland waren op 14 en 15 september, niet te organiseren. Het Genootschap vond zich genoodzaakt, om dit dan zelf op te pakken. Op 14 september konden er, mede door de inzet van vele vrijwilligers, 14 locaties in de Wieringermeer bezocht worden, alsmede 2 locaties in Den Oever. Ondanks het feit, dat de weergoden ons die dag niet goed gezind waren, kwamen er toch aanzienlijk veel bezoekers op af. In 2014 hoopt het Genootschap de Open Monumentendagen te organiseren in samenwerking met andere oudheidkundige verenigingen binnen Hollands Kroon. Locatie. Het Genootschap werd in het afgelopen jaar wederom benaderd, om eventueel te willen verhuizen naar het voormalig Domeinkantoor in Wieringerwerf. Het bestuur heeft, na intern overleg, gemeend hiervan afte zien, dit mede door de financiële consequenties, die dit met zich mee zou brengen. Momenteel zijn er ontwikkelingen gaande inzake een herbestemming van het voormalige gemeentehuis (de zoge naamde 'Cultuurschuur'), waarbij ook het Genootschap een rol zou kunnen spelen. Het bestuur van het Genootschap staat hier, in eerste instantie, niet onwelwillend tegenover, maar wil eerst duidelijkheid over een aantal zaken. Door het bestuur is aangegeven, dat zeker de huidige kosten voor huisvesting, waaronder ook de energiekosten, niet overschreden mogen worden. Mocht deze ontwikkeling dusdanige vormen aannemen, dat het bestuur het na verloop van tijd eens is over een eventuele verhuizing, dan zullen uiteraard de leden hierover bijtijds worden geïnformeerd. Andere activiteiten Het Genootschap heeft zich, ook in het afgelopen jaar, op vele terreinen gemanifes teerd. We denken dan o.a. aan: - de samenwerking met de verzamelaars van 'Oude Glorie'. - het Havenfeest van 17 augustus in Middenmeer. - de samenwerking met het ZCBS (Zijper Collectie Beheersysteem). - de medewerking aan 'de Kroon in Hollands Kroon' in Wieringerwerf. - de Open Monumentendag. - de medewerking aan de filmopnamen van Hajo Meijer. - de zorg om het beeld van de voormalige Technische School. - de medewerking aan de 'Hollands Kroon brochure'. Website Onze website is het afgelopen jaar door technische storingen helaas enige tijd uit de lucht geweest. Gelukkig heeft onze webmasterTon Hoogenbosch dit uiteindelijk weer weten op te lossen. Momenteel wordt de website vernieuwd en aangepast. Mocht u nog suggesties, op- en/of aan merkingen hierover hebben, dan vernemen wij dat graag. Schenkingen Ook in het afgelopen jaar hebben weer velen een schenking gedaan aan het Genootschap. U treft in elke Kroniek een overzicht aan, van hetgeen geschonken is en de namen van de Kroniek no. 67, 22' jaargang, 2014/1

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 7