Jaarverslag secretaris 2013 Zoals u weet is 2013 een jaar geweest waarin binnen het Genootschap veel zaken de revue hebben gepasseerd. Buiten de reguliere activiteiten om, hebben we ons o.a. vrij intensief bezig gehouden met een eventuele andere locatie (Domeinkantooren voormalig gemeentehuis). Dit soort beslissingen dienen weloverwogen genomen te worden en vergen veel overleg en energie. Het bestuur Het bestuur bestond in 2013 uit: - Dhr. R. Kooien, voorzitter - Dhr. H. Roelofsen, secretaris - Dhr. J. Bos, penningmeester - Dhr. W. Braak, bestuurslid - Mevr. R. Miedema, bestuurslid - Mevr. A. Oudehand, bestuurslid - Dhr. F. Walstra, bestuurslid Dhr. W. Braak is in 2014 aftredend en herkiesbaar. Leden Op 1 januari 2013 telde het Genootschap 1079 leden. Op 31 december 2013 was het ledenaantal licht gedaald naar 1062. In 2013 zijn ons weer een aantal leden ontvallen. Evenals twee van onze medewerkers. Daarom verzoek ik u beleefd om even een moment van stilte in acht te nemen, om hen te gedenken. Bestuursbijeenkomsten In 2013 heeft er 6 keer een bestuurs vergadering plaatsgevonden, namelijk op 16 januari, 14 februari, 21 maart, 2 mei, 22 augustus en 24 oktober. Ledenbijeenkomsten Jaarvergadering. De jaarvergadering was op 26 februari 2013 in 't Arbeidsburo' te Wieringerwerf. De notulen hiervan staan vermeld in Kroniek 64. Het thema na de pauze 'De geschiedenis van de natuurwaarnemingen in de Wieringermeerpolder', werd verzorgd door dhr. P.C. Meijer. Ledenvergadering. Op 19 november werd de ledenvergadering gehouden in 'de Doorbraak' te Kreileroord. Onze voorzitter Rein Kooien opende deze ledenvergadering en bracht de aanwezigen op de hoogte van het wel en wee van ons Genootschap. Daarna verzorgde Dhr. A. Dudink een boeiende lezing, met als titel: 'Polder voor de deur'. Genootschapshuis Het Genootschapshuis is op elke zaterdag van 14.00 uur tot 17.00 uur vrij toegankelijk. Daarnaast is het mogelijk, om op andere tijden, bezoekers te ontvangen. Uiteraard op afspraak. De toegang tot het Genootschapshuis is gratis, evenals de koffie en/of thee, die u kunt nuttigen. En wellicht wordt u ook nog een koekje aangeboden. Onze gastvrouwen en/of gastheren, kunnen u desgewenst veel vertellen, over het toch wel rijke verleden van onze polder. Tegen een kleine vergoeding, kunt u in ons Genootschapshuis eventueel ook kopieën laten maken van, voor u, interessante artikelen uit boeken of bladen. Themamiddagen Op 11 mei is er door onze activiteitengroep een boeiende themamiddag verzorgd over Kreileroord, in 'de Doorbraak' aldaar. Zoals u wellicht zult weten, is er op 18 januari jl. ook een themamiddag gehouden in ons Genootschapshuis, met als thema 'Kamperen en logeren in de polder'. Tentoonstellingen De dames van de archiefgroep zorgden in 2013 voor de volgende tentoonstellingen: '20 jaar Genootschap' (Uitloop van 2012) 'De Wieringermeer en ons koningshuis' (In het kader van de kroning) 'Bewaren om te delen' (Over het polders verenigingsleven) Kroniek no. 67, 22" jaargang, 2014/1

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 6