De Jong Vertrouwd met visie Middenmeer Van de redactie Accountants Belastingadviseurs Brugstraat 42a T (0227) 50 19 44 Postbus 17 F (0227) 50 19 14 1775 ZG Middenmeer info@dejong-middenmeer.nl Kroniek no. 67, 22' jaargang, 2014/1 In deze eerste editie van het jaar 2014 beginnen we uiteraard met het jaarverslag, de notulen van de vorige jaarvergadering en het financieel verslag. Dit met name voor de leden die niet aanwezig waren op de laatste jaarvergadering van 25 februari jl. Verder de gebruikelijke vaste rubrieken zoals: Mededelingen bestuur, Ledenmutaties, Ontvangen en te verkopen artikelen, Prijsvraag, Flevobode, 50 Jaar geleden, Hoe is het nu? Praatje bij een Pla tje. En dan ook nog de rubriek waarin een persoon, genoemd in een polderse straatnaam, wordt be sproken. Misschien dat er te veel vaste rubrieken zijn? U mag het zeggen. In deze Kroniek wordt het nieuwe logo van het Historisch Genootschap Wieringermeer getoond en het zou zo maar kunnen dat de voorkant van deze Kroniek al is aangepast, maar wellicht dat nog eenmaal de oude voorkant wordt gebruikt. In ieder geval zal in de toekomst de naam Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer niet meer gebezigd worden. Ondertussen is in het Genootschapshuis de tentoonstelling Veeteelt ("Van bus naar tank") ingericht. In deze Kroniek nog een artikel van een veeboer die de eerste (zware) jaren in de polder heeft meegemaakt. Deze tentoonstelling zal zeker nog maanden te bezichtigen zijn. Tenslotte wil ik meedelen dat ik stop met het werk als hoofdredacteur van dit blad. Zeven jaar ben ik werkzaam geweest in de redactie waarvan de laat ste vier jaar als hoofdredacteur. Na veel wikken en wegen ben ik tot dit besluit gekomen. Hoe de samenstelling van de redactie eruit zal zien is nog wat ongewis; in ieder geval is het vrij zeker dat redactie en schrijversgroep (maakt verhalen voor de website) zullen samengaan en ook de webmaster doet mee in dat geheel. Nieuwe redactieleden zijn overigens van harte welkom. Met veel dank voor de samenwerking met velen, Pier Montsma PS: Onlangs is besloten dat Rita Smit mijn taak zal overnemen. Zelf zal ik het samenstellen van de Kroniek ten behoeve van de drukker afbouwen en dat in de loop van dit jaar aan iemand overdragen.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 5