verheul Hypotheken Verzekeringen Sparen Bankzaken 9lo> Makelaardij o.g. Pensioenen www.verheul.nl Een gebouw, dat is nieuw voor mij. Blijkbaar heb ik nooit zo goed opgelet en zag alleen maar die hoge mast in de verte. En dichter bij alleen nog het gedenkteken. Maar een gebouw onder de mast, waar staat dat dan? Ik ga kijken en rijd vanaf Wieringerwerf richting Robbenoordbos. Dan zie ik de mast toch heel hoog boven het Robbenoordbos uittorenen. Aan de Noorderdijkweg is een korte oprit naar een door hekken omsloten terrein. Maar daar aangekomen zie je niet meer zo veel. Links, voor de hekken, staat het gedenkteken. Op de voet ervan is de tekst uitgebeiteld 'MCMLXVI - het jaartal 1966 in Romeinse cijfers. Met daaronder 'Nederlandsche Omroepzendermaatschap- pij Zendstation Wieringermeer'. Ik kijk, voor het eerst van mijn leven, door de tralies van het hek in de richting van de zendmast. Zo'n 100 meter verderop, grotendeels aan het oog onttrokken door de begroeiing, is warempel een wit gebouw te zien. Met daar bovenop de zendmast. Ach, dat wisten 'echte' Wieringermeerders natuurlijk al lang. Zoals zij ook zullen we ten dat de zendmast indertijd 'de vinger van Vollebregt' werd genoemd. Al gebeurde dat misschien maar één keer, in de carnavals krant van 1967 die toen nog DWO Carnaval heette. Rein Kooien, tegenwoordig voorzitter van het Genootschap, was in 1967 betrokken bij het maken van de krant. Hij vermoedt dat de toren zo werd genoemd naar toenmalig wethouder en boer Vollebregt, wiens bedrijf onder de rook van de zendmast lag. 'Omdat, wanneer je in de richting van de televisie toren keek, je als het ware Vollebregt zag wijzen', zegt Rein. Rita Smit verheul Molenvaart 261, Anna Paulowna Telefoon 0223 5217 50 Nieuwstraat 47, Schagen Telefoon 0224 21 76 00 Sternstraat 37, Wieringerwerf Telefoon 0227 60 28 24 Wij zijn zowel zakelijk als privé specialisten in: Kroniek no. 67, 22" jaargang, 2014/1 cuUridJUxA^i 30

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 32