Het Floraliafeest, eerder gehouden in de schuur van Van Gaaien, werd nu in het Dorpshuis gevierd. Of het nu ging om voet bal, gymnastiek, volleybal, judo of tafelten nis, allemaal hebben ze gebruikt gemaakt van de accommodatie. Toneelgroep Stella gebruikte de grote zaal, evenals de carnavalsvereniging "De Zeuge- trotters". Er werd geschaakt, gebiljart, aan modellenbouw gedaan, gehandenarbeid en geklaverjast; elke vereniging kon er terecht. De vrouwenvereniging, Jeugdclub JéCé en andere verenigingen hadden er hun feesten of jaarlijkse uitvoering. Tenslotte moeten de kerkdiensten en het consultatiebureau voor kleuters genoemd worden. E.e.a. ging zo goed dat er in 1981 zelfs tot een verbouwing werd besloten. Het café werd vergroot en uitgebreid met een keuken. Nog verder naar achteren kwamen ruimtes voor de Anbo en jeugdclub JéCé en nog een apar te vergaderruimte. De oude vergaderruimte (boven) werd in gebruik genomen door de Kunstkring. Ondertussen waren verscheidene beheer ders (met hun partners) langsgekomen. Na Mast, die overleed tijdens zijn peri ode, kwam Douwe Sierksma. Ook deze maakte zijn tijd niet vol: de baar stond op gesteld in het café. Daarna kwamen nog Jan Stolk, Bob Waldus en Kees Groot. Na de verbouwing floreerde het Dorpshuis niet; ook onder Teun Waagmeester (vanaf 1986) werd het niet beter, totdat in 1991 Cees (Duin) en Rietje de zaak in beheer kreeg. De laatste zestien jaar Duin probeert weer wat leven in de brouwe rij te krijgen: de kermis krijgt meer inhoud, tezamen met het stierzitten, zeskamp in de zaal of op het ijsbaantje, straatvoetbal en touwtrekken. In de winter komen de jagers langs, mede dankzij de goede keuken. Tegen Kerst kunnen de dorps bewoners jarenlang meedoen aan een schappelijk geprijsd buffet, eerst in de caféruimte, later - door de grote be langstelling - in de grote zaal. Er komt een derde biljartavond, door Cees opgestart. De verenigingen heb ben hun jaarlijkse uitvoeringen; er wordt carnaval gevierd, ook na het opheffen van de carnavalsvereniging, en nog steeds kun je er terecht voor bruiloften en partijen. Toch loopt alles langzaam maar ze ker wat terug, maar wat erger is: het gebouw krijgt te kampen met betonrot en ook het onderhoud laat zeer te wen sen over. Niet lang na het jaar 2000 wordt al gesproken over verbouwings plannen of nieuwbouw. In 2003 wordt besloten dat er een nieuw Multifunctioneel Centrum zal komen en dat betekent dat het Dorpshuis gesloopt zal worden. Zestien jaar lang hebben Cees en Rietje met heel veel plezier het beheer gehad over het Dorpshuis. Helaas kregen ze niet de gelegenheid hun werk voort te zetten in het nieuwe MFC. In 2007 zijn ze gestopt. Pier Montsma Cees en Rietje achter de tap 26 Kroniek no. 67, 22" jaargang, 2014/1

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 28