conserveringstechniek, gaan begrijpen dat zij de consument hierin tegemoet moeten komen. Begin als nieuweling met groenten, zo raadde de heer van Dijk zijn gehoor aan, waar hij ook demonstreerde hoe de voorbe reiding dient te gebeuren. Driemaal afkoe len in koud water vond hij een dringende eis. Alleen tomaten, rabarber en komkom mers behoeven niet te worden voorgekookt. Andere producten zijn ongeschikt voor diepvriezen, zoals sla, radijs en sjalotten. Als verpakkingsmateriaal beval hij cellofaan- papier aan, plastic is altijd iets te poreus. Vruchten behoeven niet te worden voorge kookt, goed ingetrokken suiker doodt hier de groeistoffen. T.a.v. tomaten waarschuwde de heer van Dijk ervoor geen groot succes te verwachten, be ter is het puree in te vriezen. Alleen het rode rabarberras waarborgt, mits ongeschild, een goed product. Een laatste goede raad was tenslotte de pakjes vanwege de plaatsruimte niet te groot te maken en te voorzien van een da tum een loketnummer. Ook de behandeling van vlees, vóór het invriezen en vóór de maaltijd, kwam ter sprake. In memoriam Jb. Kossen (25-3-1964) Nog vrij plotseling overleed in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar de heer Jb. Kossen, gepensioneerd brugwachter, wonend te Middenmeer. De heer Kossen, die hartpati ënt was, werd 76 jaar. Nog zeer kort gele den herdacht het echtpaar Kossen-Bakker hun 55-jarige echtvereniging. Met de heer Kossen ontvalt de Wieringermeer een van zijn eerste pioniers. De Bond van Bejaarden, afdeling Wieringermeer, verliest in hem een gewaardeerd voorzitter. Kreileroord krijgt eigen gymnastiekvereniging (15-4-1964) Vijf en twintig ingezetenen van Kreileroord namen donderdagavond het goede besluit een eigen gymnastiekvereniging op te rich ten. De heer P. Tilma, waarnemend voorzitter van het actiecomité, begon de bijeenkomst met een opsomming van de reeds bereikte resultaten. Voor de jeugd van 4-12 jaar is al een leidster beschikbaar. De heer Allis lichtte de levensbeschouwe lijke vragen toe, die bij de oprichting van deze gymnastiekvereniging een rol zouden kunnen gaan spelen. Alles is zo geregeld dat gymnastiekbeoefenaren van alle gezindten kunnen toetreden. In het bestuur werden gekozen de dames v.d. Doorn en de Jong, alsmede de heren P. Tilma, J. v.d. Bovenkamp en C. Kouwenhoven. Een levendige discussie ontstond rond de plannen om een volleybal team op te richten. Een en ander bevindt zich nog in het stadium van voorbereiding, zodat er nog geen definitieve besluiten wer den genomen. Ook over het tenue van de Kreileroord-gymnasten zal het bestuur zich nog beraden. De suggestie om de kleuren van de voetbalvereniging aan te nemen vond niet de algemene instemming, daar samen gaan met de plaatselijke voetbalvereniging werd afgewezen. De eerste bijeenkomst van de gymnastiek vereniging Kreileroord werd besloten met het doorpraten van verschillende huishou delijke zaken. 500-ste huwelijksvoltrekking in raadhuis Wieringermeer (18-4-1964) Op 14 april werd het 500-ste huwelijk sinds de opening van het raadhuis van Wierin germeer (in september 1955) in dat ge bouw gesloten. Het betrof hier mejuffrouw J. H. Slijm uit Middenmeer, die met de heer J.Tensen uitOterleekin het huwelijk trad. De ambtenaar van de burgelijke stand: de heer P. Spanjaart, die dit huwelijk voltrok, meen de de bereikte mijlpaal niet onopgemerkt te moeten voorbijgaan en bood daarom na de voltrekking de bruid een attentie in de vorm van bloemen aan. 23 Kroniek no. 67, 22' jaargang, 2014/1

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 25