Ik ben het symbool van de arbeid. Ik ben het symbool Van d'arbeid in de polder verricht, Ik ben het symbool van veler levenslicht. Ik ben het symbool Van dit land, op zee gewonnen Ik ben het symbool Van hen die dit land ontgonnen, Ik ben het symbool Van hen die hier wonen, Ik ben symbool: En daarom moet ik hierboven tronen. Ik ben een maaier, Omdat die werkt met eigen kracht, Ik ben een maaier, Omdat het werk nieuw voedsel bracht. Ik ben een maaier, Omdat de mens voor 't maaien Möèt ploegen en möèt zaaien. Ik ben een maaier: 't Oudste beroep op deze aarde, Nog altijd van hoge waarde. Ik ben een maaier: Arbeidend onder het oneindig zwerk. Ik ben een maaier: Eeuwig is mijn werk. Ik ben geen méns, Ik ben geen beeld, Ik ben mèèr, oneindig veel meer: Ik ben de werkende Wieringermeer. Dhr. Van Gaaien besluit de avond met een dankwoord. Het standbeeld is pas in april 1942 klaar. In de krant van 28 maart 1942 schrijft de Wieringermeerbode een prijsvraag uit voor een tekst op het standbeeld. De jury zal be staan uit burgemeester Loggers, rentmeester Ovinge, Ir. Smeding, A.D. van Eek en mr. A.F.Kamp (inmid dels burgemees tervan Texel). Ik heb niet kunnen achterhalen wie gewonnen heeft, misschien kom ik er nog eens achter. Dhr. Van Eek (links) op zijn afscheid op 1-12-1964 Tenslotte Niet lang na het afscheidsfeest van Smeding verhuizen de ambtenaren van de Wierin- germeer-directie naar Zwolle om zich daar met dezelfde zaken als voorheen bezig te houden, maar dan voor de Noordoostpol der, die in september 1942 is drooggema len. Ook daar houdt Van Eek zich bezig met de bouw van de boerderijen en de dorpen. Toen in 1959 de Poldertoren in Emmeloord gereed kwam startte Van Eek een actie voor de bouw van een carillon. Door deze actie konden 48 klokken in de beiaard geplaatst worden. Alle klokken kregen een inscriptie waaronder een van Van Eek: Facta non ver ba, d.i. Geen woorden, maar daden. Na dertig jaar arbeid wordt op 1-12-1964 afscheid van hem genomen als Hoofd van de Bouwkundige Afdeling. Als erkenning voor zijn werk en inzet voor de gemeen schap wordt de Stichting A.D. van Eckfonds opgericht met als doel het bijdragen tot de verfraaiing en verrijking van het uiterlijk van de Noordoostpolder. Op 29 april 1970 overlijdt hij na een langdurig ziekbed, op 70-jarige leeftijd. Pier Montsma Kroniek no. 67, 22' jaargang, 2014/1 14 HtVEMar? 1994 XI pikJJUIfl fB4

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 23