De praalwagen van de Wieringermeer (1938) Wieringerwerf. In 1936 ontwerpt hij het tijdelijke Raadhuis in Wieringerwerf. In 1938 ontwerpt hij de schoolgebouwen van de CNS (Christelijk Nationale School) in Slootdorp en Middenmeer. In 1939 heeft hij bemoei enis met de vergroting van het kerkgebouw van de Gereformeerde kerk te Slootdorp. Een jaar later bij de verbouwing van het Raadhuis. Zelfs bij het ontwerp (1941) van het gebrand schilderde glas-in-lood raam van de gemeen te Woudenberg is hij betrokken. Door al die werkzaamheden komt zijn taak als Hoofd van de Bouwkundige Dienst wat in de knel. Vanaf 1940 wordt er dan ook een gemeente-architect benoemd, zodat Van Eek geen bemoeienis meer heeft met gemeente lijke projecten. Erkenning Dat hij alom bekend is en gewaardeerd wordt blijkt. De pas opgerichte vv Flevo benoemt hem op 1-5-1934 tot erevoorzitter. I.v.m. het 40-jarig Regeringsjubileum van koningin Wilhelmina zal op 6 september 1938 een dé filé gehouden worden in Amsterdam. Wierin germeer mag als twaalfde provincie ook een praalwagen afvaardigen. Dhr. Van Eek wordt gevraagd zich bezig te houden met de voor bereiding en uitvoering. Dit wordt een groot succes, en om de hele Wieringermeer-bevol- king te laten genieten van de praalwagen wordt er in de polder een grote optocht ge organiseerd waarbij tal van verenigingen en organisaties wagens hebben versierd. Alle dorpen worden aangedaan en de feestelij ke dag wordt besloten met een film over het 40-jarig jubileum. Het personeel van de Wieringer- meer-directie organiseert soms een gezellige avond voor de bewoners van de polder. Zo in maart 1939 voor pachters en middenstanders. Die avond heeft Van Eek enkele humo ristische schetsen in elkaar gezet onder de naam "De Pontjesbaas" en "Pachterskeus" die zeer in de smaak vallen bij het publiek. De avond wordt afgesloten met enkele (oudere) Wieringermeerfilms. In datzelfde jaar wordt Van Eek benoemd tot lid van het zwembadcomité en kort daar na in de werkgroep die de mogelijkheid tot de stichting van een zwembad moet onderzoeken. In 1941 neemt Ir. Smeding afscheid van de polder. Tussen de vele toespraken door schetst Van Eek de door hem op rijm gezette Wieringermeer-geschiedenis. Als verrassing op het feest heeft hij een revue gemaakt met als titel: De Wieringermeer Anno 30 sep tember 2041. Vooraf worden enkele teke ningen geprojecteerd van het toekomstige ir. Smedingplein en het Domeinkantoor met daarvoor het monument van de bevolking voorstellend een maaiersfiguur. Dan begint de revue: weer het Smedingplein, maar nu 100 jaar later, met hetzelfde beeld, maar het is vervuild en heeft de bijnaam gekregen "Hein met de Zeis". Een gemeentewerker heeft de taak gekregen het monument op de gedenkdag schoon te maken. Wanneer de werkman de neus gaat schrobben, wordt het beeld tot zijn grote schrik plotseling levend. De Maaier komt van zijn voetstuk en begint te spreken. Nadat hij het goede en het kwa de van de afgelopen 100 jaar heeft verteld, gaat hij weer naar boven en spreekt het volgende gedicht uit, begeleid met toepas selijke muziek: De Maaier spreekt Ik möèt hier staan, Want ik ben geen mens. Ik ben een gedachte, Ik ben een symbool. 20 Kroniek no. 67, 22" jaargang, 2014/1

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 22