Uit de Flevobode van september 1946 (2) DE POLDER HERSTET ZICH. WELKOM. 17 Kroniek no. 67, 22' jaargang, 2014/1 Langzaam maar zeker hastelt zich de Wie. ringermeer. Taai vol hardend, de blik naar ce toekomst gericht, werk: de Wieringer. meer aan zijn opbouw. Tot ce Wieringermeerbe- die daadwerkelijk aat: ei: herstel en de terug.' keer tot de normale verhou.1 dingen medewerkt, behoort ongetwijfeld ook een belang rijk ceel van den midden-! stand. Ondrmks de nog som.' bert vooruitzichten wat be.1 treft de vergoeding der gele-, den schade, ondanks de! rompslomp, welke herstel heden ten dage met zich brengt hebben vele midden-! standets getoond de moed riet verloren te hebben enj taai verhardend te willen we: ken aar. den opbouw van hun bedrijf, om daarmede op hun manier een aandeel te leveren in her groote werk he: hem:el van den door oor logsgeweld verwoesten pol eer. De kruidenier verschijnt weer aan de deur. thans aan ce deur van de noodwoning. De tukker is weer dezelfde opgeruimde verschijning, die.) ai ~e:." 'weé'r niet 'arte best is. even binnen genoodigd w:rd: cm een kopje koffie te drinken. 'Keb je plaats om je mand neer te zetten, bakker Het is hier maar klein."- En in de dorpen knettert weer de motorbak fiets van den melkboer. Het zijn niet alleen de bakker, de melkboer en de kruidenier, die medewerken aan het herstel van de nor male toestanden. Enkele honderden meters achter het zich langzaam, herrijzende Wieringerwerf heeft de bloemist J. Kruit i sir.ds enkele maanden zijn, bedrijf weer opgebouwd, of' althans met zijn tien manj personeel de grondslagen1 gelegd voor een nieuwe bloe. misterij en boomkweekerij. Ir. strakke lijnen staan1 ruim 20.000 jonge vruchtboo. men. Vaardige handen zijn bezig daarop de gewenschte soorten te occuleeren. Wij begeven ons langs de in lange rijen geplaatste N.A.K. i gekeurde frambozenstruiken Burgemeester Loggers woont weer in zijn gemeente, woont weer in de Wieringermeer Vrijdag j.l. namen Burgemeester en Mevrouw Loggers hun intrek in de geheel gerestaureerde voor malige politiewoning te Middenmeer. Maatregelen van den bezetter dwongen hem als banneling ver van zijn gemeente te leven. De schanddaad van 17 April 1945 maakte na de bevrij ding terugkeer in zijn gemeente onmogelijk. De ambtswoning, die nimmer als zoodanig gebruikt was kunnen worden, verdween in de golven. Met zijn gemeentenaren heeft Burgemeester Log. gers thans 16 maanden als geëvacueerde geleefd aan den rand van den polder. De dag van terugkeer, welke reeds voor velen kwam, is ook voor den burgemeester gekomen. Velen zullen echter nog lang op dezen dag moeten wachten. Burgemeester, hartelijk welkom in Uw gemeente, welkom in Uw woning Moge onder Uw leiding en met Gods hulp de Wieringermeer weer spoedig een welvarende gemeente worden. Stellig zou de redactie tekort schieten, indien zij van achter de redactietafel niet een. bijzonder woord van welkom richtte tot U, Mevrouw Loggers, de steeds zoo gastvrije vrouwe in de Burgemessters- woning. Ook U, Mevrouw, onze bijzondere gelukwenschen. Wieringermeer_Redaetie. MIDDENMEER. Ten huize van den fleer O. Zwart is Donderdag j.l. naast de telefoondienst ook de Postdienst weer geves-' tigd. Mej. Tr. Stam is weer achter het loket verschenen en helpt U met een bemin nelijke glimlach weer aan de verlangde postzegels, brief kaarten enz. Naast Wieringerwerf en Slootdorp kan men thans dus ook voor postzaken in Middenmeer weer terecht. Het. kantoor is voor het pu bliek opengesteld, van 's mor gens 9 tot 12 uur en 's mid dags van 13 tot 15 uur. Za terdags van 9 tot 13 uur. Het kantoor is bij den Heer Zwart slechte tijdelijk ondergebracht. Naar verluidt worden plan. nen overwogen om het kan toor t.z.t. te vestigen, in een te repareeren woning aan de Sportweg. DE SLUITGATWEG WORDT VERBETERD. Een der slechtste wegen in onzen polder zal worden verbeterd. Met genoegen zal dit bericht worden vernomen door de tallooze automobilis ten, motor, en rijwielbezit. ters. die via onzen polder de lange weg naar Friesland moeten afleggen. Was de toestand van dit slechts 1730 m. laiage wegge, deelte tusschen de brug over de Hooge Kwelvaart nabij het Robbenoordsche bosch en den Noorderdijkweg, voor de onder water zetting reeds in slechte conditie, na de droogvalling van den polder raakte de weg stèeds*meer in verval. Zoo erg was de radicale af takeling van dit kleine stuk. je weg, dat menige kenner van de wegen in den polder liever ettelijke kilometers omreed, dan zijn gereviseer de wagen de risico van brok ken maken liet loopen.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 19