Uit de Flevobode van september 1946 (1) De Spoorbaan. Het monument voor Oorlogslachtoffers. Een mik dal leeft, m aan zijn Kroniek no. 67, 22" jaargang, 2014/1 De haven te W—werf. Deze is zeer bezwaarlijk te bereiken door een dam, wel ke voor de haven is gespoeld. Van de zijde van Wederop bouw kon evenwel de mede- deeling worden gedaan, dat reeds de noodige stappen met betrekking tot het ver wijderen van deze hindernis waren ondernomen. Der- daags zal het uitbaggeren, dat met een beugel moet ge- rchieden worden aangevan. gen door de Fa. Kuiper uit Kolhorn. De Sluis in de W.iverfvaart. Desgevraagd deelde een der Secretarissen van weder opbouw mede, dat door het Heemraaascbapsbestuur in middels verzocht is de bouw van deze voor Wieringerwerf en omgeving zoo belangrijke sluis te mogen plaatsen op het z.g. Afwerkingsprogram'. m.a van den polder." In 1939 stelde een pachter in de Wieringermeer voor, den naam van de op zijn bedrijf staande- cultuur- schuur „De Spoorbaan" te wijzigen, daar de Spoorwe gen een met grootje verhezen werkende instantie was. Een voorbeeld van een niet flo. reerend bedrijf. Thans nu de Spoorwegen een voorbeeld zijn van een spoedig herrijzen uit oorlogs leed, zullen er ongetwijfeld veel pachters zijn, die graag hun boerderij den naam van „De Spoorbaan" zouden wil len geven, indien zij daar-, mede. het herstel van hun bedrijf zouden kunnen be vorderen. WERKKAMP OUDE ZEUG Op .een gedeelte van het bedrijf J. van der Schaaf Noorderdijkweg L 68, Zeug- weg is deze week een aan vang gemaakt met den. bouw van het Barakkenkamp Oude Zeug. Zooals bekend is dit werk door de Barakken Com missie te Den Haag opgedra gen aan de aannemers Faus en de Vries uit Nieuwe Nie. rinrn WIERINGERMEER. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling eind September over te gaan tot het doen plaatsen van het monument voor dte oorlogsslachtoffers. Het monument zal worden geplaatst op den hoek SehagerwegWesterterpweg. Minister Mansholt zal- worden uitgenoodigd het geaenkteeken te onthullen. OPGERUIMD IS NETJES. Gedurende eenige weken reeds zijn een aantal gein. temeerden bezig het aanzien van het verdwenen hoofd dorp eenigszins te verfraai en. Daartoe werd het gras gemaaid en weggeruimd en zoowaar hier en daar nog wat oudroest enz. op een hoop geworpen. Mogelijk ver dwijnt dit ook bnnenkort. Tevens werden de her en der verspreid liggende brokken van lantaarnpalen der straatverlichting verzameld. Wijle de vier fraaie palen op het. Ir. Smedingplein. die tijdens de onderwaterzetting omver werden gevaren en als gebroken grootheden, hef plein ontsieren .werden ver wijderd. MIDDENMEER. Voor belanghebbenden dee_ len wij mede, dat het kan toor van de N.A.K. tijdelijk gevestigd is in het pand van den Heer Nipshagen aan de Torenstraat. Aldaar worden de labels afgegeven, die benoodigd zijn, alvorens men. tot afle vering van të velde gekeurde granen overgaat. Eén en an der is nader omschreven in een aan alle landbouwers verzonden rondschrijven, der N.A.K. Nrd. Holland. Contr. Mooij is telefonisch te bereiken onder Mo. 101 Middenmeer. SLOOTBORP. Ongelukkige vak Als men hoog zit kan men diep vallen. Ook dit onder vond de landbouwer S. H. a.d. Schelpenbolweg. Bezig zijnde een kleed te spannen over een schelf, gleed hij uit, met gevolg dat een bijna 5 meter hooge val hem op de begane bGdem bracht. Het slachtoffer werd opgenomen met een pols kneuzing, een ribkneuzing en een heupfractuur, een en an der waargenomen door dokter Tamsma. Eenige weken gedwongen rust zullen hier nog wel aan toegevoegd kunnen worden, hetgeen in deze oogstcam- pagne èen onwelkome factor bcteelrent. POLITIEWONÏNG TE MIDDENMEER GEREED. Het voormalige pension Gootjes aan de Brugstraat te Middenmeer is dezer dagen gereed gekomen. Wachtmees ter den Hartig met zijn ge zin alsmede een tiental hulp agenten, dat voorheen aan den Gróetweg gelegen was zal er binnenkort zijn intrek nemen, wat voor deze personen een aangename verbetering is, daan zij zich dan zoo ongeveer in-het-eem.- trum van den polder bevin den. Het politiekorps be schikt n.I. in hoofdzaak over rijwielen en de heeren zullen evenals de andere polderbe woners inkrimping van fiets, tochten over onze kale pol derwegen ten zeerste op prijs stellen.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 18