BAHLE£|J óLyitERMAM We houden van ons vak kunnen brengen. Alle Wieringermeerbodes in het archief zijn geschonken door dhr en mevr Gerritsen. Echt allemaal. Ook nog de 64ste jaargang van vorig jaar. Bij de overhandiging van die stapel zei mw Gerritsen dat ze er gezien haar leeftijd mee stopte. Begrijpelijk, maar jammer voor het Genootschap. Wetenschappelijk onderzoek is er niet naar gedaan maar de stelling dat van alle onderdelen uit de archiefcollectie de Wieringermeerbode de meest geraad pleegde is, is zondermeer juist. Hulde aan de familie Gerritsen. Rest een simpele vraag: Wie wil vanaf nu de Wieringermeerbodes gaan verzamelen voor het Genootschap? A.u.b. aanmelden bij onze archivaris, (contactgegevens zie pagina 1) Themamiddag 19 april 15.30 uur in het Genootschapshuis. We gaan luisteren naar het verhaal over de inundatie van 17 april 1945. Cees Meeuwsen vertelt dit verhaal al vele jaren op diverse plaatsen in Noord-Holland aan de hand van indrukwekkende beelden en met een war me persoonlijke tint. Hij heeft het allemaal zelf meegemaakt. We zijn blij dat hij bij het Genootschap zijn verhaal wil vertellen voor het thuispubliek. De bedoeling is om het verhaal vast te leggen en in het archief op te slaan. De lezing is vrij toegankelijk. Vertellers gevraagd De Karavaan, het reizende N-Hollandse the aterproject, staat van 30 mei tot 9 juni op de Oostwaardhoeve. Het thema dit jaar is: Landbouw, grenzen aan groei en Maakbaar landschap. Het Genootschap zal voor de inrichting van de diverse ruimten beeldmateriaal beschik baar stellen. De vertellers aan de stamtafel kunnen de bezoekers informatie geven over genoemd onderwerp. We zijn dus op zoek naar mensen die weten hoe de landbouw ontwikkeling is gegaan en er over willen en kunnen vertellen. Hoe het vroeger was, voor welke verbeteringen er gestreden werd; zijn we tevreden met de huidige situatie of willen we nog verder. Mensen ook die meegewerkt hebben aan het ontstaan van ons gebied. Aanmeldingen richten aan het secretariaat. Rein Kooien, voorzitter Schagen - Middenmeer - Wieringerwerf - 'f Zand Kroniek no. 67, 22' jaargang, 2014/1

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 13