Mededelingen van het bestuur De melkveehouderij Graag aandacht voor de nieuwe tentoonstel ling in het Genootschapshuis. De historie van de rundveehouderij staat daar centraal. Het gaat over de bedrijfstak die ons dagelijks voorzag en voorziet van verse zuivelproduc ten. Zuivel speelt in onze eetcultuur altijd al een niet weg te denken rol. Melk, kaas en boter; wie is er niet mee opgegroeid? Tegen woordig weliswaar vaker in 'bewerkte vorm' maar melk is en blijft de basis. De koe is de leverancier en de koeienboer is de regelaar. Door de jaren is dat allemaal veranderd, na tuurlijk. De veefokkerij, de veevoeding, de mechanisatie zijn met de tijd meegegaan. In het Genootschapshuis is het verhaal van al die aanpassingen prachtig uitgebeeld. Echter zonder de intrigerende geur van kuilgras en mest, een gemis waar niemand om treurt. Bezichtiging tijdens de normale openingstijden en/of op afspraak. Zeer de moeite waard. De redactie van de Kroniek is op zoek naar ondersteuning. Het team moet eigenlijk uitgebreid worden om de werkdruk binnen de perken te houden. Het aangekondigde vertrek van hoofdredacteur Pier Montsma maakt de roep om aanvulling nog stringenter. Toegegeven het produceren van elke nieuwe Kroniek vraagt veel toewij ding en ook tijd maar het is ook dankbaar werk want Historisch Genootschap Wierin- germeer heeft een lijfblad om trots op te zijn. Wat zijn de eisen: belangstelling voor de pol dergeschiedenis, schrijflust en teamspirit. Meer niet. Een nieuw logo 4 Tijdens de jaarvergadering op 25 februari 2014 werd ons logo gepresenteerd. Met een groot applaus accepteerden de leden het nieuwe logo. Het is een ontwerp van Tineke Kooistra, dochter van Jan en Janny uit Middenmeer. Eenvoudig, stijlvol en vol symboliek. Eerst iets over de naamvoering. De naam Historisch Genootschap staat al lang op de gevel van het Genootschapshuis maar werd verder niet gebruikt. In de officiële stukken heten we: Genootschap voor de geschiede nis van Wieringermeer. Vol trots hebben we die naam jarenlang zonder probleem ge voerd. Wel een lange naam, zéker om het uit te spreken. Het bestuur heeft besloten om gelijktijdig met de invoering van een nieuw logo in het vervolg te spreken van: Histo risch Genootschap Wieringermeer. De kleuren zijn (voor de zwart/wit lezers): donkerblauw (PMS 539) en het woord Wieringermeer groen (PMS 7496). Een groen landschap voortgekomen uit de blauwe zee ondereen blauwe hemel. Goede symboliek behoeft geen uitleg, dat is waar, maar de toelichting zoals Tineke Kooistra die gaf willen we u niet onthouden. In het lijnenplaatje is duidelijk de platte grond van de polder te herkennen. De lijnen zijn gericht naar ons Genootschap, naar de drager van die naam. Het rechtlijnige is een perfecte uitbeelding van ons landschap, ook van onze gemeenschap, zelfs van onze karakters. De lijnen verwijzen eveneens naar archiefstellingen waarop we ons verle den bewaren en evenzo naar de lijnen van het schriftje waarin we de verhalen van de Wieringermeerders optekenen. Kortom een fraai geheel. Mevrouw Gerie Gerritsen-Broer bedankt. Zomaar een Kroniek uit de kast geplukt... en raak. Het is Kroniek 14 uit 1997. Daarin staat in de rubriek 'Wij ontvingen...' vermeld de schenking van de volledige jaargang 47 (1966) van de Wieringermeerbode. Ontvan gen van mw. G. Gerritsen-Broer staat er heel nuchter bij alsof iemand anders die had Kroniek no. 67, 22" jaargang, 2014/1 Historisch Genootschap Wicringermccr ,0

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2014 | | pagina 12