gegadigden vele malen groter was dan het aantal beschikbare plaatsen. De Directie ging zelfs nog verder dan het getalsmatige. Ze wilde eigenlijk uitsluitend de beste kandi daten toe laten. Hoe doe je dat? Al bij de toe lating in onze Wieringermeer werden diverse criteria vastgelegd met de bedoeling om via duidelijke en eerlijke richtlijnen die keuzes te kunnen maken. Op zich is daar niet zoveel op aan te merken maar bij het opstellen van de toelatingseisen kom je al snel bij onder delen waarover niet exact te oordelen valt. Kortom, hoe houd je vriendjespolitiek bui ten de deur of de invloed van het geld. Of emoties. Ofte weinig emoties. De opa van Eva Vriend trok begin jaren vijftig vanuit De Weere naar Luttelgeest in de NOP. Voor haar is een lezing in Middenmeer een vorm van terugkeer naar haar eigen Noord- Hollandse roots. Dinsdag 25 februari 2014, Meerbaak Middenmeer, aanvang 20.00 uur Herbestemming gemeentehuis De initiatiefgroep 'De Cultuurschuur' heeft het Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer benaderd met de vraag of het Genootschap gebruik wil gaan maken van een aantal ruimten in het te realiseren gemeenschapshuis, in het voormalige ge meentehuis aan het Loggerplein te Wierin- gerwerf. De beschikbare ruimten omvatten in een eerste en voorlopige planning de rechtervleugel begane grond van het hoofd gebouw, de deels daaronder liggende kelder en het bestaande archief. Over gebruiks voorwaarden, kostenprognose, eigendoms verhoudingen e.d. is nog niets vastgelegd. Kortom: is het Genootschap genegen om naar het gemeentehuis te verhuizen indien dat op voor het Genootschap aanvaardbare wijze is te realiseren. Dat is de vraag. In een uitgebreid memo zijn alle voors en te- gens op een rij gezet. Het bestuur heeft in zijn vergadering van 25 oktober 2013 naar aanleiding van die afwegingen besloten (niet unaniem overigens) om in gesprek te blijven met de bovengenoemde werkgroep. Indien aanvaardbare condities geboden worden kan een nader besluit worden genomen. Voor het gehele memo kunt u de website raadplegen. www.wieringermeergeschiedenis.nl Op de jaarvergadering van 25 februari 2014 zullen wij hier zeker op terugkomen. De website Vlak voor de Open Monumentendag ging het mis. De website van het Genootschap ging uit de lucht. Voor alle vrijwilligers die bij de voorbereiding van de OMD waren betrok ken was dat een grote teleurstelling. Vrijwel in alle berichten werd verwezen naar 'onze website'. Tevergeefs. Wat een pech. Uiteindelijk bleek de storing onvindbaar of anders gezegd onoplosbaar. Het bestuur heeft na overleg met onze deskundigen de webmaster Ton Hoogenbosch gevraagd, overigens op zijn voorstel, om de site te her bouwen. Hij heeft de opdracht aangenomen. Hopelijk is bij verschijnen van Kroniek 66 de site weer in volle glorie hersteld. Een genereuze gift De Van Bemmelenhoeve is al jaren geen proefboerderij meer. Het indertijd interna tionaal vermaarde onderzoeksinstituut was een van de vele agrarische onderzoeksbe- drijven, die de Wieringermeer rijk was met o.a. het NAK-bedrijf, de Oostwaardhoeve en de Proeftuin. De stichting die het onder- zoeksbedrijf i.s.m. de Vereniging voor Land bouwvoorlichting en de latere LTO leidde, heeft nog jarenlang gefungeerd als onder steuner van diverse activiteiten, maar is dit jaar opgeheven. Het batige eindsaldo van deze stichting werd door het vertrekkende stichtingsbestuur geschonken aan het Ge nootschap voor de Geschiedenis van Wierin germeer. Zonder bestedingsvoorwaarden. Het Genootschap is zeer verguld met de gift en zal werken aan de instandhouding van het proefboerderijenverleden. Dank aan allen die vanaf 1932, via de finan ciering van het landbouwkundig onderzoek, hebben bijdragen aan het opbergen van een groots onderzoeksverleden. Kroniek no. 66, 2ie jaargang, 2013/3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2013 | | pagina 6