heeft een aantal voorstellingen verzorgd. De toneelstukken die worden opgevoerd zijn meestal blijspelen, men wilde lachen. De muziek wordt verzorgd door Friese orkestjes als "De Calypso's van Lytse Wytse" en het Duo Ko Bonnema en John Buss. De optre dens vinden afwisselend plaats in Zaal Lely, De Maaier en De Oude Beurs. In 1963 wordt het zilveren jubileum gevierd. Zusterkriten uit Lutjewinkel, Wieringen en Den Helder zijn hierbij aanwezig. Na dit ju bileum neemt het aantal leden nog toe tot meer dan 300 in 1968 en dit aantal blijft vrijwel ongewijzigd tot 1978. Ondertussen is dorpshuis Kreileroord erbij gekomen als locatie, maar de geluidsinstallatie levert nogal eens problemen op, evenals die van De Oude Beurs. Op 26 november 1976 wordt om 1 uur 's middags een optreden door Krite Joure afgebeld i.v.m. ernstige ziekte van de hoofdrolspeler. Na uren bellen wordt good- old Tetman de Vries bereid gevonden op te treden en komen de leden die avond niet voor niets. In 1980 wordt melding gemaakt van een da ling van het ledenaantal tot 230 leden. Deze daling zet door: het jaar erna zijn het er nog maar 170 en in 1984 wordt het dieptepunt bereikt: 150. In datzelfde jaar wordt door de carnavalsvereniging "De Meerkoetelaars" de Cultuurprijs toegekend aan "It Nye Lan". Overigens na een jarenlange discussie over het wel of niet toekennen van de prijs aan een vereniging met 'een apart soort cul tuur'. Het bestuur verschijnt op carnaval in Fries kostuum en wint daarmee ook nog de verkleedprijs voor 'het mooiste geheel'. Voorzitter Bonnema neemt de cultuurprijs in ontvangst, maar is pessimistisch over de toekomst van de Krite: "De vereniging is aan het vergrijzen. De animo bij de jeugd verdwijnt, vooral door huwelijken tussen Toneelfoto uit plm. 1954. Achteraan: Brattinga (2-de van li), Siderius (6-de van li), De Graaf (2-de van re); zittend: Mevr. Venema, Geertje Andringa, Piet Akkerman 32 Kroniek no. 66, 2ie jaargang, 2013/3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2013 | | pagina 33