met spanning wachtten, namelijk het be kendmaken van de uitslag der wedstrijd in het kweken van kamerplanten. De heren Bake en Hoogenboom van het kwekers- bedrijf J. Kruit te Wieringerwerf, hadden voor het begin der vergadering de plm. 30 inzendingen (14 colleus en 12 fuchsia's en enige andere planten) aan een deskundig onderzoek onderworpen. De eerste prijs in de groep colleus werd verworven door mevr. Vermeulen; de tweede en derde prijs gingen resp. naar mevr. Geertsema en mej. Gré Hof- meijer. Bij de fuchsia's werd de inzending van mevr. Boersma met de eerste prijs be kroond; tweede en derde werden hier resp. mevr. Hoes en mevr. Kempeneers. Bij de inzending overige planten werd een bego nia van mej. Gré Hofmeijer de eerste prijs toegekend. In juni waren de planten aan de leden uitgereikt. Luis, schimmel en andere tegenslagen waren de oorzaak dat ongeveer slechts de helft der planten aan de eindstrijd kon deelnemen. Gezien echter de animo die er voor deze wedstrijd onder de leden be staat, werd besloten opnieuw een dergelijke fleurige wedstrijd te organiseren. Om echter de planten in volle luister te kunnen expo seren, werd besloten het tijdstip der keuring een maand te vervroegen. De secretaris, de heer G. de Bildt bracht hierop het jaarverslag uit. Toen in de barre winter van 1962-1963 de straat in een „win tersportcentrum" was herschapen, zeer ten ongerieve van de bewoners, en de openbare diensten handen te kort kwamen om alle ongerief van de abnormaal strenge winter weg te nemen, hadden de leden zelfde han den uit de mouwen gestoken om de straat sneeuw- en ijsvrij te maken, waarbij men de beschikking kreeg over een vrachtauto van de gemeente voor het afvoeren van sneeuw en ijs, waardoor de hele Sternstraat spoedig schoon werd. Door de slechte weersomstan digheden had de viswedstrijd voor de jeugd geen doorgang kunnen vinden. Met Sint Nicolaas werden de pakjes aan de kinde ren der leden uitgereikt. Ook dit jaar is men voornemens dit weer te doen. Verschillende suggesties voor het ontplooien van nog meer activiteiten werden in deze vergade ring gedaan. Inzonderheid wil men nog meer voor de jeugd doen. Het bestuur zal zich hierop nader beraden. Programma Friese Krite (2-11-1963) De Friese Krite in de Wieringermeer, met de toepasselijke naam „It Nije Lan", telt 300 leden. Wel een bewijs dat de Friezen van het nieuwe land zich verbonden voelen. De belangstelling voor de jaarvergadering zou anders doen vermoeden; naast het bestuur waren maar vijf leden aanwezig. Friezen hou den blijkbaar niet van huishoudelijke verga deringen. Uitgebreid stond ook de secretaris stil bij de viering van het zilveren jubileum. Voor het komend seizoen staan twee uitvoe ringen, op 13 november en 13 maart, op het programma. In de samenstelling van het be stuur kwam geen verandering. Cafetaria "De Chalet" werd geopend (13-11-1963) Vrijdagavond heeft mevrouw A. Berghuis haar cafetaria met de wel zeer toepasse lijke naam „De Chalet", aan de Fazantstraat te Wieringerwerf geopend. Mede doordat de jeugd in staat gesteld werd een gratis zakje patat als openingssurprise te halen, bestond er voor dit gebeuren een grote be langstelling. Ook de daarop volgende zater dag mocht deze eerste cafetaria van Wierin germeer zich in veler bezoek verheugen. Wij hebben kunnen constateren dat het eenvoudige houten gebouwtje in korte tijd is veranderd in een gezellige cafetaria. Voor degenen, die daar hun patat, gehaktbal, worstje, croquet, ijs of slaatje willen op eten, is er een aantal tafels en stoelen ge plaatst. Een vrolijke verlichting accentueert de helderheid van het geheel; een jukebox met 200 platen staat gereed om muzikale wensen in te willigen. Vanzelfsprekend wa ren er bij deze opening ook bloemen van de plaatselijke middenstand, leveranciers en anderen, die de ondernemende eigenaresse gelukwensten met haar nieuwe zaak. 27 Kroniek no. 66, 2ie jaargang, 2013/3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2013 | | pagina 28