verheul Hypotheken Verzekeringen Sparen Bankzaken o; Makelaardij o.g. Pensioenen www.verheul.nl de jonge kuikentjes werden verkocht en uitgedeeld. Toen hij in de WAO kwam werd hij lid van de Anbo en dat is hij inmiddels dertig jaar. Hij zat in de bewonerscommissie (nu cliën tenraad) van Lelypark. Bij de lokale omroep heeft hij lang een programma verzorgd voor ouderen: een praatje maken en muziek draaien. In de cursus 'Ouders op Herhaling' in de Dukdalf leerde Willem Engels en ge dichten schrijven, werd gepraat over allerlei onderwerpen en hield hij soms een spreek beurt, o.a. over Nederlands-lndië. Wat dat laatste betreft: de veteranendagen worden door hem trouw bezocht. Voor 'Graag Gedaan' was hij de eerste die eten rondbracht, samen met mevrouw Kaptein; op de fiets met een pannetje in een sok bij Visser in de Meeuwstraat. Nadat zijn vrouw Jelly in 2005 overleed woonde Willem alleen in de Meeuwstraat. Ze kregen acht kinderen die allemaal de deur uit zijn: twee jongens en 6 meisjes; een meisje is jong overleden. Inmiddels zijn er dertien kleinkinderen en zelfs al een heel stel achterkleinkinderen. Twee jaar geleden is Willem uit de Meeuwstraat vertrokken, na 75 jaar daar gewoond te hebben. Hij had een lichte aanval gehad, waarschijnlijk een TIA, en de kinderen vonden het beter dat hij in Lelypark ging wonen. Daar houdt hij zich bezig met kaarten en bingo. Zijn broers Rikus, Albert, Jan en Klaas komen regel matig op bezoek en als het Vaderdag is, is het volle bak. Alles bij elkaar is Willem tevreden over zijn leven: "Ik heb altijd gewerkt, overal waar ik iets verdienen kon. Ik ben nooit werkeloos geweest. Als je maar wou, kon je werken. Dat is nou wel anders. En over Lelypark heb ik helemaal geen klachten; ik kan werke lijk waar niets bedenken wat me tegenzit, helemaal geen aanmerkingen." Pier Montsma Wij zijn zowel zakelijk als privé specialisten in: 25 Kroniek no. 66, 2ie jaargang, 2013/3 CuLu-idJiXJLAsa \jxxoa, Molenvaart 261, Anna Paulowna Telefoon 0223 52 17 50 Nieuwstraat 47, Schagen Telefoon 0224 21 76 00 Sternstraat 37, Wieringerwerf Telefoon 0227 60 28 24

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2013 | | pagina 26